«    Травень 2014    »

День Європи в Україні

17 травня 2014 року в Україні буде відзначатись День Європи.

Свято започатковане згідно з Указом Президента України № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями, популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді, поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.

День Європи - – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах, свого роду символ єднання як географічної Європи, так і єднання європейських народів у історичному та духовному сенсі.

Гаряча телефонна лінія з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

Мешканці Чернігівщини можуть отримати телефонну консультацію з приводу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а також надати свої зауваження та пропозиції щодо роботи державних реєстраторів, які здійснюють реєстрацію речових прав на нерухоме майно в регіоні.

Для цього в реєстраційній службі Головного управління юстиції у Чернігівській області функціонує гаряча телефонна лінія.

Номер гарячої телефонної лінії (0462) 65-15-28.

Отримати всю необхідну інформацію щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно громадяни можуть з понеділка по четвер з 08.30 до 17.30 та в п’ятницю з 08.30 до 16.30 (перерва з 13.00 до 13.48).

Державна реєстрація шлюбу з особами, засудженими до позбавлення волі

Шлюб - це основа сім'ї. З правових норм, що регулюють порядок та умови його укладення, починається правове регулювання особистих немайнових та майнових відносин між подружжям.

Статтею 51 Конституції України проголошено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сім'ї.

Одночасно статтею 63 Конституції України визначено, що засуджений користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду. Тобто, ізоляція людини в місцях позбавлення волі не може бути абсолютною. Сімейним кодексом України (далі - Кодекс) встановлено, що шлюб - це сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Відповідно до положень Кодексу умовами вступу в шлюб є взаємна вільна згода жінки та чоловіка на укладення шлюбу, тобто шлюб має бути добровільним, а також досягнення особами, які бажають вступити в шлюб, на день реєстрації шлюбу шлюбного віку (для жінки та чоловіка - 18 років).