«    Червень 2017    »

Хай дитинство буде щасливим!

До Дня захисту дітей Менська районна дитяча бібліотека підготувала розважальний бібліопікнік «Планета дітей». Під час заходу дітки, а це були вихованці дитячого садочка «Сонечко» та маленькі клубівці «Сімейного вулика», змогли розширити свій світогляд в галузі літератури, зміцнити здоров’я, зарядитися енергією та гарним настроєм.

Клоуни та казкові персонажі на «ромашковому потязі» возили дітей, зупиняючись на станціях: «Світлофорна», «Танцювальна», «Спортивна», «Казкова», «Спритна», а на кінцевій – «Ляльковій» всі веселою юрбою подивились лялькові вистави від «Теремка».

Програма проведення 16-го Троїцького ярмарку 04 червня 2017 року

Площа міста

06.00 – 10.00 Розміщення об’єктів торгівлі, громадського харчування, товаровиробників, ремісників, куренів територіальних громад.

Структурні підрозділи районної державної адміністрації, Менський відділ поліції ГУНП в Чернігівській області

Площа міста

10.00 - 10.20 Святкова хода за участю:

- дитячих і дорослих творчих колективів та аматорів сцени;

- кращих спортсменів району.

Медичні працівники навчалися використовувати первинні засоби пожежогасіння

29.05.2017 року медичною службою цивільного захисту Менського району спільно із спеціалістами Менського РВ Державної служби надзвичайних ситуацій України в Чернігівській області проведено навчання-тренування медичних працівників та обслуговуючого персоналу центральної районної лікарні, центру первинної медико-санітарної допомоги та бригади екстреної медичної допомоги по практичному використанню первинних засобів пожежогасіння на випадок виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж в смт.Березна.

Ярмарок вакансій на залізничній станції Мена

30 травня 2017 року фахівці Менського районного центру зайнятості підготували та провели для жителів та гостей міста ярмарок вакансій на залізничній станції Мена.

Перехожим були презентовані актуальні вакансії. Кожен бажаючий мав можливість ознайомитися з умовами праці, вимогами до працівників, рівнем заробітної плати на запропонованих робочих місцях, та ознайомитися з послугами служби зайнятості, щодо підбору роботи, професійного навчання, громадських робіт та робіт тимчасового характеру. Також фахівці центру зайнятості надали бажаючим інформацію про впровадження нових сервісів (відеорезюме, відеовакансія, електронна черга тощо).

РОБОТА ЗА КОРДОНОМ: МРІЇ ТА РЕАЛІЇ

Попри війну і важку економічну ситуацію більшість українців хочуть працювати в Україні. Однак є чимало й тих, хто хоче або змушений працювати за кордоном. З цього приводу днями фахівці Менського районного центру зайнятості провели профінформаційний семінар для безробітних «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» за участю регіонального представника ГО «Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування Людмили Мінєєвої та представника компанії «Іст-Вест» Наталії Карпенко.

Шкідливі звички

31 травня – Всесвітній день без тютюну. У цей день у всьому світі проходять акції щодо боротьби з курінням.

За даними вибіркового опитування домогосподарств, проведеного органами статистики в жовтні 2016р., на Чернігівщині курить 170 тис. осіб, або кожен п’ятий у віці 12 років і старшому. Серед курців майже половина (49%) мають цю пагубну звичку вже понад 20 років, 17% від – 16 до 20 років, 15% –від 6 до 10 років, кожен десятий – від 11 до 15 років та стільки ж початківців. З числа осіб, що курять, більше третини викурюють від 16 до 20 сигарет за день, а кожен третій – від 6 до 10 сигарет.

Про надання допомоги по вагітності та пологах

Відповідно до ч.1 ст.25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 – ХІV ( далі – Закон № 1105) допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.

Статтею 26 Закону № 1105 визначено, що допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу), обчисленою у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу.

Заробітна плата та її виплата в Менському районі на 1 квітня 2017 року

У I кварталі 2017 року на підприємствах, в організаціях та установах Менського району (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) були зайняті в середньому 4,3 тис. штатних працівників.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника в районі порівняно з відповідним періодом 2016 року зросла в 1,6 раза й становила 4385 грн. Це на 37% більше законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати (3200 грн), але на 12% менше середньообласного показника (4991 грн).