«    Лютий 2018    »

На Менщині вшанували воїнів-інтернаціоналістів

Сьогодні, 15 лютого, у Мені пройшли урочисті заходи з нагоди Дня вшанування пам'яті учасників бойових дій на території інших держав та 29-ої річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. У заході взяли участь воїни-інтернаціоналісти, представники районної та міської влади, громадськість.

Відбулася традиційна церемонія покладання квітів та вінків до пам’ятника воїнам-афганцям, на якій був присутній голова районної ради Олександр Мисник. З вітальними словами до учасників звернулися керівник районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Леонід Титаренко, голова районної державної адміністрації Валерій Щукін, заступник міського голови Тетяна Вишняк. Загиблих і померлих воїнів-інтернаціоналістів вшанували хвилиною мовчання, а настоятель Свято-Троїцької церкви отець Василь провів поминальну литію за воїнами України.

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29 -ту річницю виведення радянських військ із Афганістану

З кожним роком все далі і далі в історію відходять події XX століття. Та серед них незабутніми для багатьох тисяч громадян України залишається участь у локальних (неоголошених) війнах за кордоном своєї держави.

Найбільш масштабною, тривалою та трагічною з локальних воєн була війна в Афганістані. Вона розпочалася 25 грудня 1979 року й закінчилася 15 лютого 1989 року.

Із завершенням виводу обмеженого контингенту радянських військ з республіки Афганістан закінчилася довга і страшна своїми втратами війна, в ході якої, не з власної волі, а виконання військового обов’язку стало подвигом та людською трагедією.

Фонд виплатив внутрішньо переміщеним особам більше 1,6 млрд гривень

Сума страхових виплат, які протягом 2017 року здійснив Фонд соціального страхування України внутрішньо переміщеним особам, склала 1 млрд 618 млн гривень.

Половину цієї суми (759,38 млн грн) було виплачено особам, які виїхали із зони проведення АТО в інші регіони України. Ця категорія отримувачів нараховує 22 391 особу.

Другу половину суми (858,7 млн грн) виплачено особам, що залишили зону проведення АТО, але здійснили переміщення у межах Донецької та Луганської областей. Ця група потерпілих нараховує 21 670 осіб.

Директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков повідомив, що у зазначену суму входять щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей, одноразова допомога потерпілим, медична та соціальна допомога.