«    Березень 2018    »

Олександр Мисник взяв участь у ХІ Форумі Європа – Україна

Протягом двох днів, з 13 по 14 березня, у виставковому Конгрес-Центрі Підкарпатського воєводства в польському місті Жешуві проходив Форум Європа — Україна, який ось уже 11 років поспіль є однією з ключових конференцій Інституту східноєвропейських досліджень.

До участі у роботі форуму в якості спікера на запрошення організаторів заходу долучився і голова обласної ради Ігор Вдовенко. Окрім очільника обласного представницького органу до Жешува завітали також Сновський міський голова Олександр Медведьов та голова Менської районної ради Олександр Мисник.

Головною темою цьогорічного масштабного зібрання, яке відбулося під гаслом «Асоціація з ЄС і що далі?», стало обговорення питань модернізації та розвитку потенціалу України, а також напрямів і темпів запроваджуваних реформ.

У 2017 році почала діяти ратифікована Угода про асоціацію з Європейським Союзом. Незважаючи на кризу, яку наша країна переживає протягом останніх років з огляду на війну та російську окупацію Криму і частини території українського Донбасу, можна помітити певні сигнали покращення економічної ситуації. Більш інтенсивною стала також політична і економічна співпраця Києва з країнами Заходу. Однак досить повільний темп реформ, наростаючі політичні суперечки, економічна нестабільність та загальне зубожіння стали причиною зростання рівня суспільного незадоволення. У зв’язку з цим постає актуальне питання: чи ефективно Україна використала всі ті можливості і переваги, які дає співпраця з ЄС та іншими країнами? Які подальші кроки повинен зробити Київ та його європейські партнери, щоб забезпечити сталий розвиток країни та її повноцінну інтеграцію з Заходом?