Як ми спрацювали у І кварталі 2017 року

17-05-2017, 12:43 | Розділ: Новини | Переглядів: 945

До завершення заходів, пов'язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, спеціалісти Менської міжрайонної виконавчої дирекції (далі – дирекція) Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) працювали над актуальними питаннями у сфері соціального страхування.

Станом на 1 квітня 2017 року в дирекції на обліку перебувало 2525 страхувальників, що на 130 більше, ніж на початок року. На облік взято 140 страхувальників. Кошти Фонду отримали 118 підприємства, установ, організацій та ФОП. Загальна сума нарахованих страхувальниками допомог становить 1 006,9 тис. грн. Ними надано 329 заяв-розрахунків на фінансування матеріального забезпечення на загальну суму

1015,2 тис. грн. Профінансовано 1009,5тис. грн. або 99,4% від замовлених асигнувань. Решту коштів страхувальники отримали в квітні поточного року.

Для упередження незаконного витрачання коштів Фонду по всіх заявах-розрахунках проводився аналіз даних, зазначених у розрахунку, що давало змогу забезпечити щоденний контроль та моніторинг заявлених страхувальником сум. При опрацюванні заяв-розрахунків з’ясовувалися причини перевищення розміру середньоденної допомоги над середньоденною заробітною платою, яка склалася у страхувальника більше, ніж у 2 рази. При виявленні таких перевищень по тимчасовій втраті працездатності або по вагітності і пологах проводилися позапланові перевірки таких страхувальників або ними надавалося обґрунтоване пояснення.

Проводилися заходи реагування по 53 страхових випадках по невиробничому травматизму. Проводився і контроль за обґрунтованістю видачі та продовженням листків непрацездатності, їх моніторинг.

Допомога по тимчасовій втраті працездатності склала 709,6 тис. грн. Витрати по цій статті на 10,1 тис. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, що пов’язано з підвищенням рівня мінімальної заробітної плати, що в першу чергу вплинуло на розмір середньоденної допомоги. Загальна кількість оплачених днів по тимчасовій непрацездатності склала 7117 днів, що на 1582 дні менше, ніж за такий період 2016 року.

Допомога по вагітності та пологах становила 303,3 тис. грн. Витрати по цій статті на 11,4 тис.грн. або на 3,8% менше відповідного періоду 2016 року. Кількість оплачених днів по вагітності і пологах у порівнянні з I кварталом 2016 роком зменшилась на 980 днів та склала 2716 днів. Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах становив 111,69 грн., що на 26,40 грн. більше показника аналогічного періоду минулого року. Нарахування допомоги в максимальному розмірі не встановлено.

Допомога на поховання склала 2,2 тис. грн.

Зобов’язання Фонду у порівнянні з початком року зменшились на 2,7 тис. грн. і на звітну дату становили 18,9 тис. грн.

Працівниками дирекції постійно ведеться роз’яснювальна робота з страхувальниками (бухгалтерами та головами комісій (уповноваженими) із соціального страхування) щодо своєчасної обробки листків непрацездатності, включення їх до заяв-розрахунків до Фонду без запізнення, з метою скорочення терміну їх фінансування для своєчасного отримання застрахованими особами матеріального забезпечення та зменшення заборгованості за Фондом.

За три місяці 2017 року за рахунок коштів Фонду оплачено медичну реабілітацію 4 працюючим громадянам. Витрати на ці цілі склали 45,7 тис.грн. Безкоштовні путівки на доліковування в санаторіях України отримали хворі за наступними профілями відновлювального лікування: порушення обміну речовин; після ортопедичних операцій; після гострих церебральних порушень.

Продовжувалося інформування страхувальників та громадськості через офіційні веб-сайти органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Менського і Сосницького районів про основні напрямки діяльності дирекції.

Директор                      Ірина Петрушенко