Краща сільська, селищна, міська рада

12-07-2013, 09:55 | Розділ: --- | Переглядів: 2271

24 грудня 2012 року  Чернігівською обласною радою було прийнято рішення «Про Програму розвитку місцевого самоврядування в Чернігівській області на 2013-2015 роки». Однією з складових даного рішення є Положення про щорічний обласний конкурс «Краща сільська, селищна, міська рада».

Щорічний обласний конкурс «Краща сільська, селищна, міська рада» проводиться з метою вивчення, узагальнення і поширення кращого досвіду роботи органів місцевого самоврядування, їх виконавчих комітетів, поліпшення діяльності сільських, селищних, міських  рад у розвитку самоврядності, зміцненні самодостатності територіальних громад.

Конкурс проводиться за підсумками діяльності сільських, селищних, міських  рад протягом календарного року  в два етапи: районний рівень  та обласний. Переможці районного рівня  беруть участь обласному.

Конкурсною комісією вивчаються результати діяльності місцевих рад в таких сферах: виконання місцевого бюджету, економічний та соціальний розвиток території, сприяння розвитку сільськогосподарського виробництва, реформування земельних відносин, охорона навколишнього природного середовища, охорона здоров’я, освіта, соціальний захист та зайнятість, реалізація державної політики щодо дітей, жінок, сімей і молоді, культура, фізична культура та спорт, зміцнення правопорядку, профілактика злочинності, організаційна робота.

Сільські, селищні, міські  ради, які зайняли 1, 2, 3 місця  в ІІ етапі обласного конкурсу, нагороджуються дипломами обласної ради та грошовими преміями за такими категоріями:

І категорія  - сільська рада з  кількістю населення до 1000 жителів: 1 місце – 40 000 грн., 2 місце – 30 000 грн. , 3 місце – 20 000 грн.

ІІ категорія  - сільська, селищна, міська  рада з кількістю населення понад 1000 жителів: 1 місце – 60 000 грн., 2 місце – 50 000 грн., 3 місце – 40 000 грн.

ІІІ категорія - селищна, міська рада, що є адміністративним
 центром району:  1 місце – 120
 000 грн., 2 місце – 80 000 грн. , 3 місце – 60 000 грн.

Ці  кошти можуть бути використані на благоустрій територіальних громад, ремонт об’єктів та зміцнення матеріально-технічної бази бюджетних установ освіти, охорони здоров’я, соціального захисту і соціального забезпечення, культури, фізичної культури і спорту, ремонт приміщень сільських, селищних, міських рад та зміцнення їх матеріально-технічної бази.

Районною радою 27 березня 2013 року було прийнято  рішення «Про щорічний районний конкурс «Краща місцева рада Менського району», яким було передбачено умови проведення районного етапу конкурсу. Розпорядженням голови  районної  ради прийнято розпорядження, яким затверджено склад конкурсної комісії.

У поточному році районний етап конкурсу проходив у червні та  липні місяці. Конкурсною комісією враховувались досягнення місцевих рад, показники їх діяльності, розвиток територій, робота посадових осіб місцевого самоврядування.

То ж за рішенням конкурсної комісії честь району на обласному етапі конкурсу будуть захищати: в 1 категорії – Бірківська сільська рада, в 11 категорії – Макошинська селищна рада.

Вітаємо переможців районного етапу конкурсу і бажаємо перемоги в області!