На Менщині святкували

21-09-2015, 10:24 | Розділ: Головна | Переглядів: 1687
19 вересня, минуло 72 роки, як останній нацистський загарбник покинув землю Менщини. Поруч з сивими ветеранами стоять їхні онуки - бійці АТО - нові герої, що захищали нашу Україну на сході.

Заходи у Мені розпочались урочистою ходою центральною площею міста до Обеліска Слави під супровід духового оркестру та ансамблю мажореток.

Вшанувати загиблих у роки Другої світової війни до вічного вогню прийшли керівництво району та міста, представники установ, організацій, ветерани, товариства Чернігівського земляцтва в Києві та громадськість. Вони поклали квіти, вшанували тих, хто не повернувся, хвилиною мовчання.

Далі у центральному сквері міста відбувся святковий концерт - творчі колективи та самодіяльні митці вкотре продемонстрували свою виконавську майстерність, різножанровий репертуар, вкладали у свої виступи тепло сердець.

Очільники району та гості вітали присутніх ветеранів, висловлювали велику вдячність кожному з них за те, що пройшовши нелегкими фронтовими дорогами, не шкодуючи здоров’я й ризикуючи власним життям, вибороли мир для майбутніх поколінь. Вони також відзначали трагічний повтор подій сьогодення – проведення АТО на Сході – та таку ж жертовність бійців-захисників України, гідних нащадків своїх дідів – переможців нацизму.

На виконання Указу Президента України Петра Порошенка, голова районної ради Володимир Невжинський та голова райдержадміністрації Олександр Мисник вручили ветеранам Другої світової війни медалі.

З нагоди 70-річчя Перемоги у війні Опору китайського народу японським загарбникам десять ветеранів отримали подарунки від Посольства Китайської Народної Республіки в Україні.

Насамкінець фронтовиків частували солдатською кашею та розважали піснями воєнних років.

Святковий день подарував мешканцям Мени та гостям розваги на будь-який смак: малятам різноманітні атракціони, дорослим – виставку тематичних осінніх букетів, композицій, флеш-моб, квест та спортивні змагання.

Крім того, у культосвітніх закладах району пройшли тематичні уроки, лекції, бесіди за участю ветеранів Другої світової та учасників неоголошеної війни на сході України; оглядові екскурсії учнівської молоді до музеїв; у бібліотеках району створено тематичні виставки та викладки художньої літератури.

Відповідні заходи за окремими планами пройшли в усіх населених пунктах району.