Ось уже 72 роки ми відзначаємо це свято, як символ радості і скорботи, пам'яті та безсмертя. Цього дня ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, уславлюємо самовіддану працю тиловиків, які наближали перемогу. Низько вклоняємося тим, хто у повоєнні роки піднімав країну з руїн.
Наш священний обов'язок не забути, якою ціною здобуто Велику Перемогу.
Для нас, нині живущих, подвиг військового покоління - це абсолютний еталон служіння ідеалам свободи, справедливості та добра – це суміш печалі й радості, пов'язаних зі спогадами буремних років війни, з весною, народженням та розквітом нового життя.
Сьогодні, 9 травня, у населених пунктах Менського району відбулися урочисті заходи з нагоди Дня пам’яті і примирення та 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Святкування у місті розпочалося урочистою ходою з покладанням квітів до обеліска Слави та продовжилось мітингом.
У святкових заходах взяли участь ветерани Другої світової війни, воїни-інтернаціоналісти, сьогоднішні захисники нашої країни - учасники антитерористичної операції, керівники району та міста, учні міських шкіл та громадськість.
Усі виступаючі говорили від душі, кожен висловлював свої думки, але всі були одностайні в одному - український народ повинен жити під мирним небом у неділимій державі на власній рідній землі.
- Сьогодні, як ніколи, усі ми знову розуміємо, що найцінніше, що є у кожного з нас, – це життя. Тому в першу чергу ми повинні зберегти мир і спокій у нашій державі – так як ви 72 роки тому подарували мир усій Європі, - звернувся до присутніх ветеранів голова райдержадміністрації Валерій Щукін, - висловлюю подяку всім, хто подвигом, терпінням і працею наближав 9 травня 45-го, – зазначив він.
Учасники ходи вшанували хвилиною мовчання усіх полеглих у боротьбі за Українську державу. А учнівська молодь подарувала присутнім ветеранам Другої світової війни живі квіти.
З метою посилення патріотичного виховання учнівської молоді напередодні свят повсюдно проведені зустрічі з учасниками війни.
У церквах району в пам’ять про загиблих було відправлено заупокійні молитви.
Бажаючі також могли відвідати історико-краєзнавчі музеї.
Скільки б часу не пройшло, ніколи не померкне велич військової доблесті, безмежної мужності і героїзму творців Другої світової!