Чим може бути корисним досвід Шостки

26-10-2017, 16:40 | Розділ: Новини | Переглядів: 40

25 жовтня представники Менської та Новгород-Сіверської районних рад та райдержадміністрацій побували з робочим візитом у Шостці (Сумська обл.) Метою візиту було знайомство з індустріальним парком «Свема», об’єктами соціально-культурної, інтелектуальної, IT- сфер.

Міський голова Микола Нога особисто супроводжував візитерів до закладів, розказував про ідеї, концепції та задуми, що за його ініціативи втілилися в життя.

Завдяки розбудові індустріального парку, вдається вдихнути друге життя в територію та потужності колишнього унікального завода-гіганта «Свема». Тут працюють великі і малі підприємства, підприємста-супутники функціонують поряд. І все взаємопов’язане: Шосткинський інститут Сумського університету готує хіміків для заводу «Фарма» та інженерів-технологів для підприємства «Технологія». До парку курсують маршрутні автобуси, збудована церква, є магазини.

Цікавими культурними об’єктами є АРТ-центр, та меморіально-освітній комплекс «Родинна пам»ять» про нелегку долю українців, що були вивезені до Німеччини у роки Другої світової війни. До речі, автором цікавої сучасної музейної експозиції є наш земляк Анатолій Гайдамака.

Про молодь там неабияк дбають – ми побачили IT-центр, де молоді люди конструюють роботів, квардрокоптери, вчаться писати комп’ютерні програми.

Обговорили на зустрічі і можливості тристороннього вектору розвитку туризму «Мена-Н.-Сіверський-Шостка».