«    Березень 2024    »

Підсумки роботи Менського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області за 2017 рік

22-03-2018, 10:02 | Розділ: Новини | Переглядів: 880

Актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків. Державній реєстрації підлягають наступні акти цивільного стану, а саме народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу , зміна імені, смерть.

Державна реєстрація актів цивільного стану є правовим інститутом у державі, спрямованим на забезпечення реалізації прав і свобод громадян, а актові записи є безспірними доказами засвідчених в них юридичних фактів.

Всього за минулий рік складено 1154 актових записів цивільного стану.

З них:

• про народження – 230 (дівчатка 106, хлопчики – 124);

• про смерть - 748;

• про шлюб - 142;

• про розірвання шлюбу - 19;

• про зміну імені – 12;

• поновлено актових записів – 03.

Найпоширенішими жіночими та чоловічими іменами, які були надані дітям при державній реєстрації народження протягом 2017 року були:

- Олександра, Діана, Анастасія, Ніколь;

- Єгор, Іван, Кіріл, Нікіта;

Рідковживаними жіночими та чоловічими іменами є :

- Мішель, Євфимія;

- Архам.

Безпосередньо відділом зареєстровано – 187 народжень, з них 125 свідоцтв про народження було вручено мамам безпосередньо у пологовому відділенні Менської центральної районної лікарні Чернігівської області.

Також 36 батьків скористалися адміністративною послугою та подали документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини через Менський районний відділ ДРАЦС ГТУЮ у Чернігівській області.

Загальна кількість укладених шлюбів в 2017 році – 142, з них 40 зареєстровано виконкомами сільських, селищних рад району. Послугою відділу з організації проведення державної реєстрації шлюбу з елементами урочистості скористалося – 30 пар.

Кількість зареєстрованих шлюбів громадян України з іноземцями - громадянами держав-членів СНД – 1.

Найпоширеніший вік у якому громадяни вступають у шлюб серед жінок-19-24 років, серед чоловіків - 30-35 років.

Розірвали шлюб 19 пар, з них 17 шлюбів було розірвано у відділі ДРАЦС (умови – відсутність спільних неповнолітніх дітей та взаємна згода подружжя на розірвання шлюбу) та 2 за рішенням суду. Така кількість державної реєстрації розірвання шлюбу обумовлена змінами в сімейному законодавстві. Зокрема, Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» визначено , що шлюб розірваний судом вважається припиненим з моменту набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Тобто, рішення суду є остаточним документом . На підставі таких рішень протягом 2017 року проставлено 86 відміток про розірвання шлюбу в актових записах про шлюб.

Відповідно до Закону України „Про державну реєстрацію актів цивільного стану " одним із завдань відділу є внесення до актових записів необхідних змін, доповнень та виправлень. Так в 2017 році кількість розглянутих справ про внесення змін в актові записи цивільного стану становить 89.

Менським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану виконано 37 прохань, клопотань про надання правової допомоги, направлених до компетентних органів іноземних держав та отриманих для виконання, відповідно до Конвенції про правову допомогу, підписану в Мінську 22 січня 1993 року та надано відповіді на 2945 інших запитів установ, організацій, підприємств.

Коли оригінал свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану вкрадено, загублено, пошкоджено чи знищено Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» передбачено повторну видачу документів відділами державної реєстрації актів цивільного стану. Так протягом року видано повторно 491 свідоцтво про народження, про смерть, про шлюб, про розірвання шлюбу та про зміну імені та видано 974 витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян .

Працівниками відділу постійно проводиться інформування населення, зокрема щодо змін в законодавстві , функціонування електронних сервісів та новацій Міністерства юстиції. Послугою відділу з проставлення апостилю на документах скористалися – 10 громадян, електронним сервісом «Звернення у сфері державної реєстрації» скористалися - 85 громадян. Прийнято керівником відділу на особистому прийомі – 175 громадян.

Начальник відділу                                    Л.Л.Попович