«    Травень 2024    »

Чорнобиль не має минулого часу

26-04-2018, 09:58 | Розділ: Новини | Переглядів: 538

Минуло 32 роки від дня великого і незгасаючого лиха – Чорнобильської катастрофи, яка одразу набула глобального характеру. Чорнобиль залишив незагоєну рану на землі України і в серці її народу.

Так судилося, що саме ліквідатори першими взяли на себе цей хрест – приборкання радіаційної стихії, щоб ціною свого життя і здоров’я захистити рідну землю і весь народ.

Саме ці люди, їх доля, життя і здоров’я, соціальний, медичний захист, інші не менш важливі їх проблеми є і ще довго будуть об’єктом особливої уваги й турботи нашої держави.

На сьогоднішній день в районі проживає 423 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них 286 чоловік мають статус ліквідатора, 137 — потерпілі від наслідків аварії, в т.ч. 60 — потерпілі діти.

Також на території району проживае 30 вдів громадян, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

За бюджетною програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» по Менському району в бюджеті поточного року передбачено 907,2 тис. гривень на виплату грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування, надання додаткової відпустки, щорічної допомоги на оздоровлення та оплату санаторно-курортного лікування.

За рахунок коштів субвенції державного бюджету надаються пільги на медичне обслуговування, житлово - комунальні послуги, послуги зв’язку, тверде паливо.

В ці квітневі дні ми віддаємо належну шану всім громадянам нашого району, хто брав участь у ліквідації найстрашнішої за наслідками техногенної катастрофи ХХ століття, за проявлені мужність, стійкість, героїзм і самовідданість перед лицем серйозної небезпеки. Роки спливають, поволі стираються сліди Чорнобильської катастрофи, але пам'ять про жахливі сторінки життя українського народу в дні Чорнобильської катастрофи, не будуть ніколи забутими.

Вічна пам'ть та доземний уклін всім, хто загинув, і тим, хто вижив і донині несе в собі жахливі спогади Чорнобильської катастрофи.

Менської районної державної адміністрації