Минає 34 роки після аварії на Чорнобильській АЕС, однієї з найбільших катастроф сучасності. Але в пам'яті кожного свідомого українця спогади про Чорнобильський апокаліпсис назавжди залишився свіжим рубцем.
Для когось весна 1986 року стала останньою, для когось – перекреслила всі сподівання на щасливе і безхмарне майбуття, для когось – навіки зруйнувала мрії, які вже ніколи не втіляться через фізичну слабкість. На долю українського народу, що здавалося пройшов усіма колами пекла, випало одне жорстоке випробування, назва якому Чорнобиль.
Активну участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС брали і наші земляки, яких не оминуло полум'я Чорнобиля.
Тож 26 квітня висловим народну шану і подяку всім їм за стійкість, мужність, самовідданість і героїзм, виявлені під час ліквідації найстрашнішої за наслідками техногенної катастрофи ХХ століття. Також вшануємо пам’ять земляків-чорнобильців, які вже відійшли у вічність.
Цього року Почесними грамотами районної ради за мужність і самовідданість, виявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, активну участь у громадській діяльності по захисту прав інвалідів Чорнобиля та з нагоди Дня чорнобильської трагедії нагороджено:
- Пономаренка Володимира Михайловича, учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
- Ревтюха Василя Михайловича, учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Почесними грамотами Менської районної державної адміністрації за значний особистий внесок у подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, самовідданість, високий професіоналізм, багаторічну громадську діяльність та з нагоди Міжнародного дня пам'яті про чорнобильську катастрофу нагороджено:
- Манжая Олексія Олександровича, учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
- Осічного Ярослава Дмитровича, учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.