«    Травень 2024    »

З 1 вересня 2018 року в Україні припиняється аналогове ефірне телемовлення

20-08-2018, 16:08 | Розділ: Новини | Переглядів: 317

Сьогодні у приміщенні райдержадміністрації відбулась кущова нарада-консультація щодо відключення аналогового ефірного телемовлення.

До обговорення даної теми долучилися представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення у Чернігівській області Ірина Сенченко, начальник відділу співпраці зі ЗМІ Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Валерій Сорокін, працівники райдержадміністрацій Менського, Новгород-сіверського, Сосницького районів, які відповідають за співпрацю зі ЗМІ та звернення громадян, також запрошувались представники органів місцевого самоврядування та ЗМІ.

Ірина Сенченко проінформувала присутніх про переваги від переходу на цифровий стандарт, скільки триватиме цей перехід, про обладнання, яке потрібно для прийому цифрового ефірного телебачення DVB-T2, та де його можна придбати, про альтернативу цифровому телебаченню.

Також у своєму виступі Ірина Сенченко зауважила, що станом на серпень 2018 року державна програма безоплатного забезпечення громадян тюнерами DVB-T2 відсутня, а тих, хто користується кабельним, супутниковим чи інтернет-телебаченням, питання відключення аналогового ефірного мовлення не стосується. Крім того, представник нацради наголосила, що тюнери, які купуватимуть громадяни, обов’язково повинні бути сертифіковані в Україні.

У підсумку Ірина Сенченко наголосила на тому, що найважливішим чинником безболісного переходу на цифрове телебачення є поінформованість громадян через ЗМІ та офіційні сайти органів влади про кінцевий термін використання аналогового телебачення, а також отримання роз’яснень про налаштування приймальних антен, правильне підключення тюнерів та інші технічні питання.