ОБЕРИ ПРОФЕСІЮ – ОБЕРИ МАЙБУТНЄ

25-09-2018, 12:27 | Розділ: Новини | Переглядів: 429

Розпочався новий навчальний рік, а з ним служба зайнятості спільно з освітянами продовжує реалізацію профорієнтаційного Проекту для учнівської молоді «Обери професію – обери майбутнє»

В рамках реалізації Програми професійної орієнтації молоді на актуальні на ринку праці професії і спеціальності з метою запобігання молодіжному безробіттю, формування відповідального ставлення учнівської молоді до планування професійної кар’єри, сприяння професійному самовизначенню школярів, їх орієнтації у виборі майбутньої професії на потреби регіонального ринку праці затверджено Концепцію.

Реалізовуватиметься Проект в три етапи і триватиме до травня 2019 року та буде спрямований на учнів 9-10 класів.

Основний етап розпочнеться вже у вересні з теми «На професійному старті», під час якої учні ознайомляться із сучасним світом професій та перспективами його розвитку, ознайомляться з професіями, які з’явилися в останні 5-10 років – мерчендайзер, івентер, Java-developer, копірайтер, тренд-вотчер, хенд-хантер та іншими, а також ознайомляться з професіями майбутнього.

Друга тема «Професії нашого міста та району» передбачає ознайомлення школярів із ситуацією на місцевому та регіональному ринку праці та перспективами його розвитку., актуальними професіями, ринкоутворюючими підприємствами.

Під час розгляду третьої теми «Пізнай себе – обери професію» учні за допомогою профдіагностичних та психодіагностичних тестових методик зможуть зрозуміти, які ж у кожного з них здібності, нахили, інтереси, що стануть визначальними у майбутньому виборі професії.

«Високе звання – професіонал», такою буде четверта тема зустрічі з школярами, в ході якої будуть проведені професіографічні екскурсії та майстер-класи і учні зможуть ознайомитися з професіями та різними типами трудової діяльності безпосередньо на робочих місцях

І останньою темою у реалізації Проекту буде «На шляху до професійного успіху», під час якої учнів ознайомлять з навчальними закладами регіону, організують зустрічі з представниками закладів освіти, де можна здобути ту чи іншу професію.

Під час розгляду кожної теми учні будуть виконувати завдання як от: змоделювати зустріч однокласників у майбутньому, наприклад у 2030 році; або, визначити робітничі професії, які характерні чи найбільш затребувані для міста та району; або, скласти план професійного становлення особистості та побудувати професійну кар’єру для обраної професії (від закінчення школи до максимально можливого професійного успіху).

Словом, буде цікаво та корисно!