Міжнародний день людей з інвалідністю

29-11-2019, 11:14 | Розділ: Новини | Переглядів: 235

Щороку 03 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. Саме від того, як суспільство ставиться до тих, хто потребує допомоги, залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Інвалідність – це соціальне явище, а не захворювання чи вирок. Особи з інвалідністю – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре. Особливо важко сприйняти інвалідність, пристосуватись, адаптуватись, коли інвалідність настала раптово. Коли ще вранці на роботу йшла здорова, працездатна людина і раптом... Якщо нещасний випадок трапився на виробництві, на допомогу прийде Фонд соціального страхування України.

Менське відділення управління виконавчої дирекції Фонду у Чернігівській області обслуговує потерпілих на виробництві, що проживають на території Менського, Корюківського та Сосницького районів. Станом на 01.12.2019 у Менському відділенні перебувають на обліку 252 особи, з них 53 % мають інвалідність від трудового каліцтва. За 11 місяців 2019 року сума щомісячної страхової виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності становить 4798 тис. гривень. За рік внаслідок перерахунків середня щомісячна страхова виплата потерпілим на виробництві зросла на 7,6 відсотка. Виплачено 4 особам одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності на суму 33,8 тис. гривень.

Завдання Фонду не тільки проводити виплати, але й пролікувати, реабілітувати, соціально адаптувати людей. У Менському відділенні відшкодування витрат в разі самостійної оплати лікування за 11 місяців 2019 року отримали 15 осіб на суму 96,7 тис. грн, 1 особа проходила медичну реабілітацію на суму 20,7 тис. гривень. Санаторно-курортне лікування пройшли 4 особи з інвалідністю на суму 66,5 тис. гривень. За 11 місяців 2019 року 5 осіб забезпечено протезно-ортопедичними виробами на суму 97,9 тис. гривень. Протягом поточного року 5 потерпілих постійно отримували лікарські засоби та вироби медичного призначення на суму 101,9 тис. грн, 3 потерпілих – кошти на постійний сторонній догляд на суму 68,2 тис. грн, 4 потерпілих – на побутове обслуговування на суму 35,4 тис. гривень. Компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування осіб з інвалідністю отримали 7 потерпілих на суму 2,6 тис. гривень.

Ми намагаємось максимально полегшити життя тим, хто потребує допомоги. Всі виплати, медико-соціальні послуги, визначені довідкою МСЕК, потерпілі отримують своєчасно, без затримки, безкоштовно. Нині для України проблема захисту людей з особливими потребами набуває особливого значення у зв’язку з постійним зростанням їх кількості серед населення держави.

Піклування про людей, які внаслідок нещасного випадку на виробництві стали особами з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, є одним із основних завдань роботи працівників Менського відділення.

03 грудня у відділенні буде проводиться день відкритих дверей та працюватиме гаряча телефонна лінія. З усіма питаннями щодо соціальних виплат за наслідками виробничої травми просимо звертатись за адресою: м. Мена, вул. Чернігівський шлях, 4/3 та за телефонами: (244) 2-12-53, 2-24-30.

Начальник Менського відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального

страхування України в Чернігівській області                                                    Коваленко Г.В.