Легалізація трудових відносин та заробітної плати

9-06-2020, 14:37 | Розділ: Новини | Переглядів: 493

За нинішніх реалій громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботи, зокрема і нелегальну, отримуючи зароблені кошти в «конверті».

Але заробітна плата, яка виплачується в «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки, перш за все, для самого працівника, він виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем, який, швидше за все, не укладе трудовий договір та не здійснюватиме відрахування з неофіційної заробітної плати. Отже, працівник не буде мати жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, а це, в свою чергу, позбавить працівника права на:

-гарантований розмір заробітної плати;

-соціальні гарантії, передбачені законодавством, зокрема на:

-відпустку, в т. ч. і на відпустку по вагітності та пологах;

-оплату тимчасової непрацездатності (лікарняного);

-соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань та на випадок безробіття;

-достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов'язана з шкідливими умовами праці);

-гідне пенсійне забезпечення (нарахування та перерахування пенсії), яке відповідає рівню його реальної зарплати.

Крім того, працівник може бути звільнений у будь-який мент, без попередження та виплати обіцяної винагороди за працю.

Через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту.

Саме тому надзвичайно важливим є завдання повернути втрачені ресурси в економіку держави, що дасть можливість збільшити доходи громадян та спрямувати більше коштів на розбудову громад.

Шановні роботодавці, інформацію про наявність вакансій просимо надавати засобами електронного зв’язку, через скриньки для прийому кореспонденції, а також через сервіс «Електронний кабінет роботодавця».

Наша електронна пошта: post@mena.oczсn.gov.ua

У разі виникнення питань телефонуйте за номером: (04644) 3-31-08