Навігація

Погода в Мені

Опитування користувачів

Як Ви оцінюєте наш сайт?

Один з найкращих
Непоганий
Влаштовує
Зустрічаються кращі
Зовсім не сподобався

Архів

Грудень 2020 (2)
Листопад 2020 (10)
Жовтень 2020 (21)
Вересень 2020 (19)
Серпень 2020 (25)
Липень 2020 (22)

Календар

«    Квітень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Наші партнери

Називаємо свою дитину

24-04-2015, 14:17 | Розділ: Правова освіта | Переглядів: 1742

В родині свято - народилася дитина. Та самим важливим моментом при цьому є вибір імені для свого дитяти. Ім′я фізичної особи, яка є громадянином України, складається з прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить. Якщо батьки мають спільне прізвище, то це прізвище присвоюється дітям. При різних прізвищах за письмовою згодою батьків дитині присвоюється прізвище батька чи матері або подвійне прізвище, шляхом з′єднання їхніх прізвищ. У заяві про присвоєння дитині подвійного прізвища , батьки зазначають, з якого прізвища – батька чи матері – повинно починатися прізвище дитини. Ім′я дитини визначається за згодою батьків.

Ім′я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства, визначається матір′ю дитини. При реєстрації народження дитині може бути присвоєно не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належить мати і (або) батько.

В разі відсутності при реєстрації народження згоди батьків щодо присвоєння імені спір вирішується органами опіки та піклування або судом. По батькові дитині присвоюється за іменем батька. Якщо батько дитини має подвійне ім′я, то по батькові дитини присвоюється за одним із них на вибір батьків, на їх прохання по батькові може також утворюватися згідно з національними традиціями або не присвоюватися взагалі.

Працівникам органів реєстрації актів цивільного стану не рідко доводиться чути і виконувати прохання батьків присвоїти дитині зменшене, пестливе, розмовне або ж скорочене ім′я: Аня, Віка, Діма. В таких випадках батькам радимо дуже серйозно подумати над ім′ям дитини, враховуючи її недалеке майбутнє. Адже, коли дітки маленькі, дійсно хочеться назвати їх пестливо та ніжно. Проте минуть роки, подорослішають їх діти, отримають документ про освіту, паспорт в яких буде вказано, наприклад Аня Василівна, Віка Сергіївна, Діма Іванович. А як гарно й милозвучно звучать ці імена в їх повному варіанті: Анна Василівна, Вікторія Сергіївна, Дмитро Іванович.

Цікаво, що найпоширенішими іменами, які присвоювались минулого року новонародженим хлопчикам, були Олександр, Артем, Андрій, Кіріл, Тимофій, Іван, дівчаткам – Анастасія, Олександра, Варвара, Софія. Також дівчаткам присвоювались рідковживані, нетрадиційні імена Саміра, Юліана, Мілена, Ріана. Хочеться побажати батькам, щоб завжди щиро раділи щастю своїх дітей, а діти – пишалися власним іменем, яке дали батьки, і були впевнені, що воно - найкраще.

Не пропустіть

    Називаємо свою дитину
  • Порядок зміни імені, прізвища, по батькові фізичної особи
  • З 1 січня 2021 року українці мають право за власним бажанням змінювати по б ...
  • Права дитини в Україні
  • Реєстрація народження дитини в пологовому будинку
  • Позбавлення батьківських прав.
  • Називаємо свою дитину!
    Називаємо свою дитину.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.