Проведено семінар-навчання з головами комісій із соціального страхування

5-10-2015, 10:15 | Розділ: Правова освіта | Переглядів: 1500

01 жовтня 2015 року в приміщенні Менської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності під керівництвом директора І.А.Петрушенко фахівцями дирекції був проведений семінар із головами комісії із соціального страхування підприємств, установ та організацій міста Мена, а саме філії «Менський сир» ППКФ «Прометей», КЗОЗ «Менська ЦРЛ», КЗОЗ «Менський центр первинної медико-соціальної допомоги», ТОВ «Нептун», ТОВ «Мена-Авангард», Менської райдержадміністрації,Управління Пенсійного фонду в Менському районі, філії ПАТ «Державна зернова корпорація України «Менське хлібоприймальне підприємство».

Були розглянуті наступні питання :

- щодо застосування нормативних актів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням;

- про роботу комісії (уповноваженого) із соціального страхування на підприємстві;

-забезпечення обґрунтованості оплати листків непрацездатності, пов’язаних з невиробничим травматизмом;

- про реабілтаційне лікування застрахованих осіб.

З інформаціями виступили головний бухгалтер Пилипенко А.О., головний спеціаліст Кудін В.М. та спеціаліст І категорії Євтушенко О.М.

Фахівці дирекції наголосили , що своєчасність отримання соціальних виплат застрахованим особам залежить від злагодженої взаємодії комісій (уповноважених) із соціального страхування та бухгалтерій страхувальників (підприємств, установ, організацій) щодо оформлення та своєчасного подання документів, які є підставою для призначення та нарахування матеріальної допомоги за рахунок коштів Фонду. Детально зупинилися на обов’язках і повноваженнях комісій із соціального страхування підприємства; змінах до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 № 439; розглянули можливі шляхи профілактики захворюваності працівників підприємства та зменшення витрат по оплаті листків непрацездатності.

Також вагоме місце приділялось проведенні розслідування комісією із соціального страхування нещасних випадків невиробничого характеру та реабілітаційному лікуванню застрахованих осіб, особливо тих, які були демобілізовані з зони АТО та повернулися до роботи і мають потребу в відновлювальному лікуванні в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.

Після лекційного матеріалу був проведений діалог в режимі «запитання-відповідь».

Менська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності