Навігація

Погода в Мені

Опитування користувачів

Як Ви оцінюєте наш сайт?

Один з найкращих
Непоганий
Влаштовує
Зустрічаються кращі
Зовсім не сподобався

Архів

Грудень 2020 (2)
Листопад 2020 (10)
Жовтень 2020 (21)
Вересень 2020 (19)
Серпень 2020 (25)
Липень 2020 (22)

Календар

«    Листопад 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Наші партнери

Реєстраційна служба Менського районного управління юстиції повідомляє

12-10-2015, 11:46 | Розділ: Правова освіта | Переглядів: 1198

Реєстраційна служба Менського районного управління юстиції повідомляє

 

 

Міністерство юстиції України повідомляє, що починаючи із сьогоднішнього дня кожен українець може дізнатися інформацію про майно чиновників, суддів, прокурорів чи своїх сусідів, увівши їх прізвище, ім’я та по батькові у пошукову форму на сайті онлайн-сервісів Міністерства юстиції за адресою https://kap.minjust.gov.ua.

«Спільно з громадськими активістами нам вдалося забезпечити прийняття законодавчих змін, які передбачають дуже простий, але дуже дієвий механізм, коли за прізвищем будь-якого державного службовця чи будь-якої іншої людини можна побачити все майно, яке зареєстроване на неї або на її родичів», - зазначив очільник Мін’юсту.

На його переконання, даний механізм стане дієвим інструментом для боротьби з нечистими на руку державними службовцями.

Міністр юстиції продемонстрував, як працює система і отримав інформацію про власне майно.

Для того, щоб скористатися новою послугою, достатньо зареєструватися на сайті онлайн-сервісів Мін’юсту та увійти до свого кабінету. Далі у списку сервісів слід обрати пошук майна за суб’єктом, ввести прізвище ім’я та по батькові особи, дані про яку ви хочете взнати, здійснити оплату банківською карткою та отримати документ з даними. Послуга коштує 20 гривень.

Отримати доступ до порталу можна, підтвердивши свою особу електронним цифровим підписом або увівши дані свого паспорту та ідентифікаційний код.

Водночас Павло Петренко зазначив: критика, що відкриття реєстрів нібито може бути використане для шахрайських дій, не має під собою жодних підстав. Навпаки, відкриття реєстру, як це показує практика країн європейського союзу та Грузії - це найкращий запобіжник шахрайству з майном громадян.

«Якщо реєстр закритий, то будь-які шахраї, вкравши нотаріальні бланки чи підробивши підпис, можуть позбавити громадян нерухомості. Коли ви в режимі онлайн можете побачити, що на вас зареєстровано, то виконати підробку документів майже неможливо», - сказав він.

Міністр юстиції також повідомив, що власник даних може в будь-який момент зробити запит до Міністерства юстиції та отримати перелік осіб, які цікавилися інформацією про його майно.

Голова комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв наголосив на важливості повного відкриття реєстрів у розрізі боротьби з корупцією.

«Сьогодні дуже важливий день, до якого багато з нас ішли і нарешті прийшли – день, коли в Україні відкривається вся власність. Вся інформація про нерухомість - землю й автомашини - із сьогоднішнього дня має бути загальнодоступною громадянам», - зазначив він.

Не пропустіть

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.