Навігація

Погода в Мені

Опитування користувачів

Як Ви оцінюєте наш сайт?

Один з найкращих
Непоганий
Влаштовує
Зустрічаються кращі
Зовсім не сподобався

Архів

Грудень 2020 (2)
Листопад 2020 (10)
Жовтень 2020 (21)
Вересень 2020 (19)
Серпень 2020 (25)
Липень 2020 (22)

Календар

«    Грудень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Наші партнери

Принцип роботи Центрів надання адміністративних послуг

24-07-2014, 14:43 | Розділ: Правова освіта | Переглядів: 1753

Принцип роботи Центрів надання адміністративних послуг базуватиметься на поділі на фронт- та бекофіси.

Саме завдяки цій новації українцям більше не доведеться вистоювати у довжелезних чергах та давати хабарі за пришвидшення реєстрації прав на нерухоме майно. Про це під час круглого столу в ІА ЛігаБізнесІнформ заявив Міністр юстиції України Павло Петренко.

Захід відбувся за участі Голови Укрдержреєстру Ганни Онищенко, головного експерта антикорупційної групи Реанімаційного пакета реформ Дмитра Котляра, грузинських експертів у сфері забезпечення надання адміністративних послуг та представників бізнес-середовища України.

Павло Петренко зазначив, що основними причинами корупції в реєстраційній системі були централізація послуг, пряма комунікація виконавця із громадянином, складна бюрократична процедура та низька мотивація реєстраторів, зарплата яких в середньому становить близько 1200 гривень.

«Відтепер працюватимуть фронт-офіс, який виконуватиме функції прийому документів та їх обробки, та бек-офіс, працівники якого вчинятимуть реєстраційні дії. Працівники бек-офісів не матимуть контактів з адміністратором фронт-офісу. Адміністратор, який спілкується з громадянами, не приймає жодних рішень, а отже нема за що платити хабара. Його завдання надати консультацію, забрати документи та передати їх до бек-офісу», - повідомив очільник Мін'юсту.

Іншим кроком з подолання корупції у реєстраційній системі, за словами Павла Петренка, є створення умов для належної оплати праці реєстраторів.

Значних змін зазнають реєстраційні процедури.

«Це нонсенс, коли державний реєстратор заповнює близько 20 паперів – ми повинні рухатися до максимальної інформатизації та переведення реєстраційних дій в електронну форму. Для цього потрібно внести низку змін до законодавства і, я впевнений, нам вдасться переконати парламент у необхідності підтримати цю ініціативу», - резюмував Міністр юстиції.

У ході зустрічі голова Укрдержреєстру Ганна Онищенко розповіла про ініціативи стосовно забезпечення публічності реєстрів.

«Наразі, майже у повному обсязі забезпечено доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, окрім інформації, яка охороняється ЗУ «Про захист персональних даних». Найближчим часом заплановано об’єднання трьох реєстрів - Ліцензійного, Дозвільного та ЄДР, з метою уникнення дублювання інформації.

Стосовно доступу до інформації про речові права, то його планується забезпечити через так званий Реєстраційний портал. Отримати будь-яку офіційну інформацію та власноруч роздрукувати особа зможе за допомогою особистого кабінету на сайті, заповнивши основні персональні дані про себе. Пошук інформації буде вільний і здійснюватиметься «за об’єктом», - зазначила Ганна Онищенко.

Також керівник Укрдержреєстру розповіла про законопроекти у сфері реєстрації бізнесу, нерухомості і актів цивільного стану, які заплановано найближчим часом внести на розгляд парламенту, про ініціативи стосовно спрощення процедури оскарження рішень реєстраторів та скорочення строків проведення реєстраційних дій.

За результатами круглого столу учасники домовились про тісну співпрацю між органами державної влади та представниками українського бізнес середовища, для забезпечення більш ефективного впровадження реформ у сфері реєстрації та обміну пропозиціями.

Не пропустіть

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.