Про надання матеріального забезпечення у січні 2016 року. І не тільки…

29-02-2016, 15:19 | Розділ: Правова освіта | Переглядів: 1516

Основним напрямком діяльності Менської міжрайонної виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – дирекція) у січні поточного року, як і раніше, було надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з настанням страхових випадків: тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологів, на поховання застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні.

За минулий місяць спеціалістами дирекції прийнято 72 заяви-розрахунки від страхувальників для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам на суму 288345,94 грн.

Профінансовано страхувальників на суму 156655,28 грн. для надання ними матеріального забезпечення застрахованим особам, в тому числі:

- 94242,26 грн. - допомога по тимчасовій непрацездатності;

- 5365,82 грн. допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною;

- 57047,20 грн. - допомога по вагітності та пологах.

На виконання заходів по упередженню неправомірного віднесення витрат за рахунок коштів Фонду проведено 18 розслідувань невиробничого травматизму за участю спеціалістів дирекції.

Перевірено обґрунтованість віднесення витрат допомоги по догляду за хворою дитиною за рахунок коштів Фонду по 7 випадках.

Оформлено 2 довідки для отримання путівок на відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.

Проведено 7 перевірок страхувальників з питань правильності нарахування, обліку та використання страхових коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Порушень не виявлено.

Зазначимо, що згідно чинного законодавства, фінансування страхувальників-роботодавців повинно здійснюватися протягом десяти робочих днів після одержання заяви-розрахунку, на практиці ж значно раніше – три – чотири дні.

Отже, затримки у виплаті допомог застрахованим особам можуть статися тільки з вини комісій (уповноважених) із соціального страхування або фінансових служб за місцем роботи.

Тому, наголошуємо, що для призначення допомог документи за місцем роботи розглядаються:

по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах - не пізніше десяти днів з дня їх надходження;

на поховання - не пізніше дня, що настає за днем звернення.

До дирекції заяви-розрахунки необхідно подавати не рідше двох разів на місяць, а по можливості - по мірі надходження листків непрацездатності від застрахованих осіб. При налагодженій, професійній та оперативній роботі комісій (уповноважених) із соціального страхування та спеціалістів бухгалтерій значно скоротяться терміни отримання допомог працюючими особами Менського та Сосницького районів

Менська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду