«    Січень 2019    »

Насилля вже не є «домашньою» справою

Доволі тривалий час в Україні ставлення до домашнього насильства залишалось суто "домашньою" справою, а суспільство переважно не реагувало на дане явище. Причин такої ситуації чимало — страх потерпілих звернутися по допомогу, відсутність реагування, складність фіксації та доведення факту насильства.

Намагаючись вирішити проблему домашнього насильства, у грудні 2017 року Верховна Рада України ухвалила закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству", в якому запропоновано новий підхід до боротьби з цим негативним явищем у суспільстві.

Місцеві ради в новому році набули повноважень щодо розпорядження земельними частками (паями)

04 січня у районній державній адміністрації відбувся семінар з селищним та сільськими головами і секретарями виконавчих комітетів місцевих рад. У семінарському навчанні взяли участь голова районної державної адміністрації Валерій Щукін, голова районної ради Наталія Боюн, заступник голови районної державної адміністрації Микола Петрушенко.

Про зміни у земельному законодавстві, які вступили в дію з 01 січня 2019 року в зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», проінформувала присутніх начальник юридичного відділу апарату районної державної адміністрації Тетяна Марцева.

ПІДВИЩЕНО ВИМОГИ ДО САНАТОРНО – КУРОРТНОГО ЛІКУВАННЯ ЗА КОШТИ ФОНДУ

З 01 січня 2019 року набули чинності зміни до порядку забезпечення адресним санаторно-курортним лікуванням, що фінансується для потерпілих на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Зокрема, розширено і конкретизовано вимоги до умов розміщення, харчування та послуг з лікування.

Метою прийняття документу є своєчасне забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням, посилення контролю за обсягом призначених і фактично отриманих потерпілим діагностичних послуг і лікувальних процедур.