Головна Контакти

Навігація

Погода в Мені

Опитування користувачів

Як Ви оцінюєте наш сайт?

Один з найкращих
Непоганий
Влаштовує
Зустрічаються кращі
Зовсім не сподобався

Архів

Квітень 2018 (19)
Березень 2018 (36)
Лютий 2018 (37)
Січень 2018 (29)
Грудень 2017 (33)
Листопад 2017 (36)

Вишивка - священна сила українського народу, енергії природи і божественне начало.

31-07-2017, 15:46 | Розділ: Новини | Переглядів: 107

Вишиванка — це символ здоров'я та краси, щасливої долі й родової пам'яті, порядності й чесності, любові та святковості; крім того, вишиванка – це ще й оберіг. Вона зберігає в собі моменти історії, передає традиції наших предків, уособлює дух нації.

Про це йшлося на семінарі, що вібувся 28.07.2017 року в Менському районному центрі зайнятості в рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків».

Наш народ ставився до вишиванки як до святині. Усім відомо, що вишивання є національним мистецтвом та ремеслом українців, і, звичайно ж, кожен регіон України використовує свої елементи орнаментів, естетичність їх розташування, гами кольорів та володіння своїми унікальними техніками вишивки. Про регіональні особливості української вишивки розповіла присутнім фахівець Менського РЦЗ Зоя Ганнущенко.

Вишиванням споконвіку займались жінки, але Владислав Смущенко майстер вишивки з села Волосківці є тому витянком.

Любов до мистецтва прищепила хлопцеві мати, яку свого часу навчала вишивати її ненька – Владикова бабуся. Хлопчик змалку захоплено спостерігав за вправною роботою жіночих рук, бачив, як народжується диво – картина, килим, рушник. Маленьким Владик часто просив бабусю навчити і його, але прохання не сприймали серйозно – це ж хлопчик!

Експозиція Владислава – це вишиті хрестиком ікони Богородиці, Святого Миколая-Чудотворця, полотна з сюжетами Різдва Христового, Хрещення Ісуса та інші. У вишитих картинах Владислава Смущенка домінує біблійна тематика.

Виставки творів молодого автора уже відбувалися у його рідних Волосківцях, у Дягові і Мені. Учасники заходу, не приховували щирого захвату, розглядаючи витвори молодого автора.

Також на семінарі були представлені роботи майстрині з с. Данилівка Тетяни Чернешенко, яка представила на розгляд свої картини вишиті бісером та хрестиком, які також стали яскравою прикрасою заходу.

Багатющий скарб звичаїв нашого народу ми отримали в спадок і мусимо зберегти його та, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв'язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам'ять нашого народу.

Не пропустіть

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.