Таку тему розглядали учасниці інформаційного семінару «Жінка на ринку праці», що відбувся 10 січня в Менському районному центрі зайнятості
Фахівець Зоя Ганнущенко розповіла про ще один із найдревніших символів, який з давніх часів супроводжував наших предків. Ляльку-мотанку мати клала до колиски немовляті, а потім у скриню із рушниками та сорочками, коли донька заміж виходила. Мотанка оберігала і оберігає оселі українців. Мовчазна лялька береже таємниці цілого роду, адже переходить із покоління в покоління, від матері до дитини.
Мотанку робили із старого одягу – спідниць, вишитих сорочок членів родини. Створюючи ляльку, жінка вкладала у неї щирі почуття. Робили її на щасливу долю, на міцне здоров’я чи шлюб. Тому вважається, що лялька має сильну енергетику і здатна оберігати як окрему людину, так і всю оселю. Тому часто її вішали над дверима. Також ставили на покутті.
В ході проведення семінару жінки з цікавістю переглядали відео ролики з детальними майстер-класами по виготовленню ляльок-мотанок.
Тому, якщо ви хочете здивувати рідних чи друзів оригінальним подарунком чи придбати сакральний оберіг для своєї оселі, то лялька-мотанка – це найкращий вибір. Саме вона уособлює мудрість віків, є національним надбанням, з історією якого повинен бути знайомий кожен українець.