Урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України

24-08-2012, 10:20 | Розділ: Новини | Переглядів: 1253

23 серпня в Україні святкують День Державного Прапора України.

Державний Прапор – один з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави.

Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку.

24 липня 1990 року, на флагшток перед будівлею Київської мерії був піднятий синьо-жовтий прапор, освячений у Софіївському соборі владикою Володимиром і настоятелем храму Бориса і Гліба Української автокефальної церкви отцем Юрієм.

Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 р.

У серпні 2004 року президент Леонід Кучма підписав указ про встановлення Дня державного прапора України, який святкуватиметься щорічно 23 серпня. Раніше День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.

Указ «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України», підписав 23 серпня 2004 року Президент Леонід Кучма.

У місті Мена на майданчику біля Центру культури і дозвілля молоді була проведена урочиста церемонія підняття Державного Прапора України. У заході взяли участь керівники району, громадськість, ветеранський актив, учнівська молодь та їх батьки. Після підняття Державного Прапора України відбулась урочиста акція "Я громадянин України". Для вручення паспортів тринадцятьом кращим громадянам Менщини були запрошені голова районної ради В.М.Невжинський, голова райдержадміністрації А.В.Соломко, заступник голови райдержадміністрації О.П.Мисник, керівник апарату райдержадміністрації В.В.Неруш.

Із вітальним словом до присутніх звернувся голова районної державної адміністрації А.В.Соломко; а юній молоді сказав: «Ви стали свідомими творцями сучасної історії рідної Батьківщин. І саме від кожного з вас залежить, якій бути нашій державі у майбутньому». При цьому побажав «цінувати працьовитість і майстерність, чесність і правдивість, дбати про рідну землю».

Юнаки і дівчата разом з паспортами отримали пам’ятні подарунки від кандидата в народні депутати України М.Голиці.