Щороку мільйони українців потерпають від сезонного грипу. Ні для кого не секрет, що саме на осінньо-зимовий період припадає більшість випадків такої поширеної, часто небезпечної хвороби, як грип. Тож уже зараз час подумати про свій можливий захист від інфекції. Вакцинація є найкращим профілактичний засобом від цієї традиційної хвороби холодної пори року.
Найбільш правильно зробити щеплення у жовтні-листопаді, ще до початку епідеміологічного сезону. Адже захисні антитіла починають формуватися приблизно через 2 тижні після вакцинації і забезпечують тривалість захисту людини від інфекції на 6-12 місяців.
А головне – не буде таких тяжких ускладнень після перенесеного грипу, як хвороби серця, легень чи навіть смерть.
Вакцинуватися проти грипу потрібно практично всім, але все ж існують такі групи ризику, які повинні щепитися першочергово.
Мова йде про медичних працівників, вагітних жінок (особливо в другому та третьому триместрах вагітності), дітей від 6 місяців до 5 років, дорослих з хронічними захворюваннями та літніх людей (старше 65 років) тощо. У цих категорій населення дуже високий ризик виникнення ускладнень після грипу.
Особливості перебігу грипу у 2017-2018 роках, очікувані штами, клініка та лікування, профілактичні щеплення від грипу, рекомендовані вакцини, наявність їх в Україні – основні питання, які розкрила районний інфекціоніст Мартиненко Лідія Василівна на занятті з лікарями КЗОЗ «Менська центральна районна лікарня» .
Захищеність людей від інфекційних захворювань гарантує безпеку держави, адже висока захворюваність працівників буквально паралізує роботу будь-якого підприємства чи організації. Для запобігання подібної ситуації медичні працівники Менської центральної районної лікарні купують вакцину для себе та рідних в аптеках міста і вже почали активно щеплюватись. Особистий приклад показав головний лікар Хомрач Петро Петрович