«    Травень 2024    »

В Менській центральній районній лікарні розпочав роботу кабінет комп’ютерної томографії

28-04-2020, 16:48 | Розділ: Новини | Переглядів: 696

Комп’ютерний томограф (далі КТ) Optima CT 250 16-ти зрізовий пройшов необхідні тестові випробування.

Він може працювати в режимі швидкісної діагностики, що прирівнюється до рівня спірального комп’ютерного томографа (СКТ), дає можливість економії електроенергії до 62 %, при роботі в даному режимі та дозволяє проводити обстеження пацієнтів з вагою до 205 кг.

Описання результатів дослідження проводить досвідчений лікар-рентгенолог Семенюк В.Б..

При необхідності, якщо пацієнту після дослідження буде потрібна консультація фахівців лікувальних закладів вищого рівня, наприклад для вирішення питань оперативного лікування виявленого захворювання, результати дослідження можна записати на DVD-CD диски.

Короткий час обстеження на даному апараті дозволяє його використання пацієнтам з тяжкими станами, а також для обстеження дітей. Медичний персонал кабінету комп’ютерної томографії пройшов необхідну підготовку для роботи з даним КТ.

Лікарня уклала договір з Національною службою здоров’я України по пакету «Медична допомога при гострому мозковому інсульті», тому робота КТ забезпечується в цілодобовому режимі.

До речі, управлінням охорони здоров’я Чернігівської ОДА Менська ЦРЛ включена до маршруту госпіталізації пацієнтів з гострими порушеннями мозкового кровообігу і до нас вже доставлялися хворі з Сосницького та Новгород-Сіверського районів.

За час роботи КТ проведено 66 досліджень. Зроблено 41 дослідження голови, 7 досліджень хребта, по 6 досліджень органів грудної та черевної порожнини. Крім цього, проводились дослідження суглобів, органів тазу та пазух носа. Було виявлено 9 випадків ішемічного інсульту, 7 випадків геморагічного інсульту, а також переломи кісток черепа, пневмонії, доброякісні пухлини підшлункової залози тощо.

На жаль, із-за введеного карантину, лікарня забезпечує обстеження пацієнтів тільки з гострими станами в ургентному порядку, а також хворих, що знаходяться в стаціонарі.

Після закінчення карантинних обмежень послуги нашого КТ будуть доступні для проведення планових досліджень пацієнтам, в тому числі жителям інших районів.