Про формування списку присяжних Менського районного суду

22-07-2014, 14:57 | Розділ: Новини | Переглядів: 864

Відповідно до норм чинного законодавства, зокрема, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кримінально-процесуального кодексу України, районною радою проводиться робота щодо формування списку присяжних Менського районного суду, який буде винесено на розгляд чергової сесії районної ради з метою затвердження. Строк повноваження присяжних складає два роки.

Відповідно до ст.57 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», присяжним є громадянин України, який у випадках, визначених процесуальним законом, вирішує справи у складі суду спільно із суддею (суддями), забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя.

Присяжні під час розгляду і вирішення справ користуються повноваженнями судді. Список присяжних формується з громадян, які досягли тридцятирічного віку та постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду. Не підлягають включенню до списків присяжних громадяни, що визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними; які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного; які мають не зняту чи непогашену судимість; народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, адвокати, нотаріуси; громадяни, які досягли 65 років; особи, які не володіють державною мовою.

Присяжні в установленому законом порядку беруть участь у розгляді кримінальних справ по обвинуваченню осіб у вчиненні злочинів, за які передбачено покарання у вигляді довічного ув’язнення. Загальний склад присяжних Менського районного суду складає 25 осіб.

Бажаючих стати кандидатом до складу присяжних Менського районного суду просимо в термін до 06.08.2014 подати до виконавчого апарату районної ради такі документи: копія паспорту, довідка з місця роботи, фото, заява.

Зразок заяви

Додаткова інформація за телефонами: 2-13-31, 2-12-39