11 Лютого 2015 року в залі засідань районної ради був проведений виїзний семінар–тренінг на тему «Засади та основні напрямки реформування територіальної організації влади та децентралізації фінансів»

11-02-2015, 16:47 | Розділ: Новини | Переглядів: 974

11 Лютого 2015 року в залі засідань районної ради Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій був проведений виїзний семінар–тренінг на тему «Засади та основні напрямки реформування територіальної організації влади та децентралізації фінансів».

В роботі семінару взяли участь посадові особи місцевого самоврядування, державні службовці місцевих органів виконавчої влади.

На початку семінару із вступним словом до присутніх звернувся голова Менської районної державної адміністрації Олександр Мисник.

Володимир Бойко, директор Центру, кандидат історичних наук виступив перед присутніми з лекцією на тему «Світовий досвід територіального управління та його реформування». Відповів на запитання присутніх.

Провів ряд тематичних зустрічей:

- Реформа територіального управління в Україні,

- Закон України «Про співробітництво територіальних громад»,

- Проект Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад».

Юрій Вдовенко, консультант з питань реформи місцевого самоврядування та територіально організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, кандидат економічних наук, провів тематичну зустріч на тему «Фіскальна децентралізація».

Голів територіальних громад, працівників виконавчого апарату районної ради та райдержадміністрації цікавили питання практичного застосування Закону України «Про співробітництво територіальних громад» та обговорювались недосконалі механізми його реалізації з огляду на особливості бюджетного законодавства, а також недостатнє врегулювання питання в інших галузевих нормативних актах. Зосереджувалась увага на проблематиці добровільного об’єднання, виходячи із запропонованого проекту закону, обговорювались можливі варіанти об’єднання громад та юридичні протиріччя, які вже закладені в законі.

Підвів підсумки семінару–тренінгу заступник голови районної ради Віктор Лях.