Сьогодні, 8 Травня 2015 року Україна відзначає День пам’яті та примирення. Метою його – є вшанування пам’яті жертв Другої світової війни.
О 23.01 год. Україна вперше приєднається до ряду країн світу в акції «Перша хвилина миру», адже саме в такий час сімдесят років тому набрав чинності Акт про капітуляцію Третього рейху.
9 Травня – День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшанування тих, хто живе поряд з нами, хто кував велику Перемогу своєю звитягою, працею, подвигом, кров’ю і потом.
Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги є червоний мак, гаслом – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».
За інформацією Українського інституту національної пам’яті, квітка маку в українській міфології має дуже багато значень – символ сонця, безконечності буття, краси, гордості, сну, а також хлопця-козака і смерті. У світі мак також став символом пам’яті, надання такого значення пов’язують із віршами Джона МакКрея «На полях Фландрії» (що починався словами: «На полях Фландрії розквітли маки. Між хрестами ряд за рядом» ) та Мойни Майкл «Ми збережемо віру» (у якому авторка обіцяла носити червоний мак в пам’ять про загиблих, що вона і зробила, прикріпивши червоний шовковий мак на пальто).
В Україні вперше мак, як символ пам’яті, використано у 2014 році з нагоди річниці завершення Другої світової війни. Графічне зображення маку, з одного боку, уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.
Події, що відбувають у нашій країні, потребують переосмислення всього того, чому нас навчали довгі роки, у що ми беззаперечно вірили. Руйнування історичних міфів вимагає від нас ще раз переглянути складні сторінки подій Другої світової війни.
Але єдиним вірним є те – що травень 1945 року приніс нам велику Перемогу, що мільйони людей в нашій державі і за її межами, переживши страшні роки, поневіряння, голод, знущання, втративши найдорожчих і найближчих людей, принесли мир на нашу землю, здолали нацизм.