З робочим візитом у Менському районі

22-09-2016, 12:19 | Розділ: Новини | Переглядів: 593

21 вересня у місті Мена було відкрито оновлену криницю. До заходу долучилися заступник голови обласної ради Арсен Дідур, перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, керівництво району та громадськість.

Облаштування джерел та криниць в області здійснюється протягом останніх трьох років згідно з рішенням третьої сесії обласної ради сьомого скликання від 27 січня 2016 року «Про затвердження переліку видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2016 рік», в межах виконання Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-20120 роки за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Криниця у Мені стала вже шостою: з початку року облаштовано та відкрито джерела в селах Бучки та Ларинівка Новгород-Сіверського району, селі Верба Коропського району та дві криниці в селі Спаське Сосницького району.

Після відкриття криниці представники влади зустрілися з Макошинським селищним головою та сільськими головами сіл Покровське, Куковичі та Слобідка.

Спільно вони обговорили проблемні питання об'єднання громад.

Суть проблеми полягає у тому, що перспективний план формування територій громад Чернігівської області передбачає створення Макошинської територіальної громади. Наразі жителі чотирьох сіл, які мають об'єднатися, вагаються – чи буде така громада спроможною. Тому й розглядають інший варіант – приєднання до Менської громади.

Але часу для роздумів залишається все менше, оскільки затягування з рішенням загрожує людям тим, що видатки на їхню громаду не включать до бюджету наступного року.

Обласні гості зазначили, що облдержадміністрація та обласна рада готові прийняти будь-яке рішення жителів сіл та допомогти прорахувати економічну доцільність, а також можливі ризики утворення Макошнської або Менської громади.

Проте і місцева влада, і громади мають самі усвідомити, яку, в першу чергу, відповідальність вони нестимуть, ставши самостійними.

Недосконалість законодавства призводить до того, що питань по децентралізації більше, ніж відповідей. Проте процес об'єднання громад невідворотній і ви самі маєте зрозуміти, що не лише будете розпоряджатися коштами, які дасть вам держава, але й нести відповідальність за життя та добробут людей, які дали згоду на об'єднання. Це утримання інфраструктури, розвиток території, залучення бізнесу тощо. Думайте, радьтеся, звертайтеся за допомогою до нас, - підбиваючи підсумки, зазначив Арсен Дідур.