Навігація

Погода в Мені

Опитування користувачів

Як Ви оцінюєте наш сайт?

Один з найкращих
Непоганий
Влаштовує
Зустрічаються кращі
Зовсім не сподобався

Архів

Грудень 2020 (2)
Листопад 2020 (10)
Жовтень 2020 (21)
Вересень 2020 (19)
Серпень 2020 (25)
Липень 2020 (22)

Календар

«    Грудень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Наші партнери

Представники органів місцевого самоврядування району взяли участь в семінар-нараді за темою «Організація та проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування»

6-04-2012, 15:12 | Розділ: Новини | Переглядів: 1231

6 квітня в Чернігівській обласній раді відбувся семінар-нарада за темою «Організація та проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування». Його організаторами виступили обласна рада, обласна державна адміністрація та Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, а учасниками стали голови районних рад, міські голови Ніжина, Прилук та Чернігова, міські та селищні голови районних центрів, сільські голови, керівники органів місцевого самоврядування – переможці Всеукраїнського конкурсу у 2011 році.

Делегація учасників від Менщини була найбільшою –голова районної ради Володимир Невжинський, керуюча справами районної ради Вікторія Прищепа, Менський міський голова Федір Фесюн, Макошинський селищний голова Валерій Кравцов, Березнянський селищний голова Володимир Павленко, Ленінівський сільський голова Віктор Джима, Локнистенський сільський голова Володимир Кручко. Така увага і зацікавленість до даного заходу пов’язана з намірами голови районної ради залучити територіальні громади до участі у конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, адже перемога в ньому дасть можливість залучити кошти і реалізувати певні проекти, вирішити проблеми.

Відкрив семінар голова обласної ради Анатолій Мельник. Звертаючись до присутніх, він, зокрема, наголосив, що проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування в нашій державі є вже традиційним. Для органів місцевого самоврядування, особливо керівників сільських територіальних громад ця справа є надзвичайно важливою. Адже конкурс відкриває реальну можливість для вирішення тієї чи іншої конкретної проблеми в соціально-економічному розвитку села, селища, міста.

«Сьогодні приємно відмітити, що праця керівників територіальних громад області не була даремною, — підкреслив очільник обласної представницької влади. — За підсумками 2011 року позитивну оцінку Експертної комісії та Конкурсної ради отримали 5 проектів, і вони визначені переможцями у відповідних категоріях конкурсу. На реалізацію цих проектів передбачено фінансування з Державного бюджету в сумі 1 мільйон 300 тисяч гривень».

Від імені обласної державної адміністрації на семінарі виступив заступник голови – керівник апарату Микола Стрілець. Він привітав переможців Конкурсу та зауважив, що не всі місцеві громади регіону скористалися такою чудовою можливістю залучення інвестицій для вирішення своїх соціальних проблем. Участь у Конкурсі взяли лише 8 районів та міста обласного підпорядкування. Ними було направлено 33 проекти, в яких пропонувалися інноваційні технології та плани реконструкції як окремих соціальних закладів, так і цілісних систем життєзабезпечення окремих громад (водопостачання, ліфтове господарство тощо). Як зазначив Микола Стрілець, за більш активної участі решти районів у роботі по підготовці відповідних проектів область змогла б отримати додаткові кошти на вирішення місцевих проблем окремих громад та на розвиток економіки в цілому.

Голова Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Сергій Маліков зазначив, що проекти, подані торік на Конкурс від Чернігівщини, засвідчили високий кваліфікаційний рівень їх підготовки. «Експертна комісія та Дирекція Конкурсу, — сказав він, — вирішили відзначити ті проекти, які пропонують для вирішення місцевих проблем запровадження новітніх сучасних технологій, таких, що зменшують, наприклад, споживання електро- та теплоенергії». А потім він вручив минулорічним переможцям Конкурсу — представникам Чернігівської міської ради, Коропського та Чернігівського районів — Почесні дипломи.

Перша частина роботи семінару-наради закінчилася підписанням Угоди про співробітництво між Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, обласною державною адміністрацією та обласною радою. Після цього голова обласної ради Анатолій Мельник висловив сподівання на ще тіснішу співпрацю органів місцевого самоврядування області з Державним фондом і зростання рядів учасників Конкурсу та його переможців саме від Чернігівщини.

Другу частину семінару-наради провів перший заступник голови обласної ради Іван Коробка. Перед присутніми виступила заступник начальника управління Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Арменуї Авоян, яка розповіла про методологію підготовки проектів і програм Конкурсу у 2012 році та відповіла на численні запитання. Підсумував роботу Іван Коробка: «Я думаю, що попрацювали ми з вами організовано та плідно, відбувся дійсно зацікавлений і конструктивний обмін думками». І додав, що Всеукраїнський конкурс — один з реальних шляхів, який сприяє надходженню державних коштів на вирішення конкретних місцевих проблем громади, а розробці проектів сприятиме курс дистанційного навчання для органів місцевого самоврядування, який Державний фонд розпочинає цього року.

Участь у роботі семінару також взяли заступник голови обласної ради Валентин Мельничук та завідуючий відділом організаційної роботи з регіонами Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Віктор Олійниченко.

Не пропустіть

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.