14-05-2012, 11:10 | Розділ: Новини | Переглядів: 1725

11-13 травня на Менщині в м. Мена та смт.Макошино проходив I Відкритий мандрівний фестиваль-конкурс естрадно-циркового мистецтва "Сіверська феєрія". Даний фестиваль-конкурс є мандруючим і проводиться раз на рік у травні в різних містах області за наявності відповідної матеріально-технічної бази та належних творчих умов.

Метою фестивалю-конкурсу є розвиток, популяризація та пропаганда кращих досягнень аматорського циркового мистецтва.

Основним завданням фестивалю-конкурсу є широке залучення молоді до участі в аматорському цирковому мистецтві; виявлення та підтримки обдарованої творчої молоді; підвищення професійної майстерності аматорських творчих колективів та окремих виконавців; збереження наступності професійного циркового мистецтва та аматорських циркових колективів; створення творчого активу прихильників циркового мистецтва; розширення культурних зв’язків та обміну досвідом роботи між творчими колективами.

Учасників конкурсу та гостей радо вітали керівники району, представники облдержадміністрації та міської ради.

У своєму привітанні голова районної ради Володимир Невжинський зазначив, що фестиваль дає всім учасникам унікальну можливість показати свої таланти та здібності, допомагає відкрити нові творчі горизонти, розширити межі і впровадити новаторські ідеї на циркову арену, поділитися своїми знахідками і досвідом з колегами.

Циркове мистецтво завжди асоціюється зі святом, красою і молодістю. Молодості ж властиві свіжі ідеї, неординарні знахідки і жага спробувати щось нове, незвідане. Фантазія по праву є однією з головних рушійних сил розвитку будь-якого мистецтва, у тому числі і циркового. Але будь-якій, навіть самій чудовій фантазії, необхідно гідне втілення, яке ми і сподіваємося побачити в дні нашого фестивалю.

Відрадно, і, певно, символічно, що саме наша Менщина стала Батьківщиною для фестивалю, адже наші циркові колективи «Фієста» та «Юність» вже давно стали візитівкою району.

Побажав учасникам фестивалю творчих успіхів, нових знайомств, нових друзів, миру, добра і благополуччя.

На фестиваль прибули представники із Чернігова, Харкова, Полтави, районних центрів Чернігівської області, Гомеля (Республіка Білорусь) та Брянська (Росія).

Співзасновниками та організаторами фестивалю-конкурсу виступили:

- Чернігівська обласна державна адміністрація;

- Головне управління культури, туризму і охорони культурної спадщини обласної державної адміністрації;

- Обласний навчально-методичний центр культури і мистецтв;

- Менська районна державна адміністрація;

- Макошинська селищна рада;

- Чернігівська міська дитяча громадська організація «Естрадна спортивно-циркова студія «Тріумф».