«    Травень 2024    »

Менські жінки власноруч створювали ляльку-мотанку

13-02-2019, 12:28 | Розділ: Новини | Переглядів: 346

Днями в рамках культурно – просвітницького проекту обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків» відбувся семінар «Жінка на ринку праці», учасницями якого були жінки, що перебувають на обліку в службі зайнятості.

Про відродження національного рукоділля та традиційних ремесел, активізацію власних зусиль жінок, щодо вирішення проблеми зайнятості, стимулювання до професійної та творчої самореалізації поінформувала фахівець служби зайнятості Зоя Ганнущенко.

Власним творчим досвідом, майстерністю та реаліями сучасного бізнесу поділилась Інна Дубницька – майстриня з виготовлення ляльки-мотанки, керівник гуртка «Сувенірний» Центру дитячої та юнацької творчості Менської міської ради.

Ляльку-мотанку вважають надійним оберегом, адже здавна Берегиня, зроблена власними руками, одягнена у все домашнє, рідне, містила потужну позитивну енергетику найдорожчої людини — матері, яка, вкладаючи в іграшку душу, з любов’ю робила її для своєї дитини.

З історичних джерел відомо, що перші прототипи мотанок на території України з’явилися саме в Чернігівській області.

В ході майстер-класу жінки дізнались, що справжня мотанка виготовляється без використання швів. Кожен елемент одягу ляльки-мотанки має символічне значення: спідниця символізує землю, сорочка — три часи: минулий, нинішній та майбутній, а хустка або стрічка — зв’язок із небом.

Всі учасниці заходу власноруч створили свою ляльку-мотанку із запашними лікарськими травами.

Загалом створення такої ляльки може перетворитися на захопливе та прибуткове заняття для дорослих та дітей, а результат допоможе відтворити рідні традиції та створити унікальний оберіг чи сувенір.