Про це повідомляють у фінансовому управлінні райдержадміністрації. До загального фонду надійшло 12,4 мільйона гривень (бюджетні призначення виконані на 120,7).
У порівнянні з 2017 роком доходи зменшились на 24,9 мільйона гривень. Причиною цьому стало розмежуванням податкових та неподаткових надходжень між місцевими бюджетами району та об’єднаної територіальної громади.
Найбільшу питому вагу у структурі податків та зборів, що збираються на території району за підсумками виконання зведеного бюджету району за 1 півріччя поточного року, становить податок з доходів фізичних осіб - 45,6% та 5,83 млн гривень, на другому місці – місцеві податки та збори з урахуванням плати за землю та єдиного податку, їх частка становить – 45,2% та 5,79 млн гривень, на третьому – внутрішні податки на товари та послуги – 6,4 % та 0,8 млн гривень.
В районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії. Так, у січні –березні поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 90,5% усіх видатків.
Залишається відкритим питання спів фінансування з Менського міського бюджету по ряду бюджетних установ.
Так на 1 липня поточного року зафіксовано недофінансування з бюджету м. Мени по 4 напрямках на загальну суму 3,7 млн гривень, з яких:
- співфінансування КЗ «Центральна районна лікарня» Менської районної ради на суму 2,3 млн гривень,
- співфінансування КНП «Менський центр ПМСД» Менської районної ради на суму 0,2 млн гривень,
- співфінансування КЗ «Менська централізована бібліотечна система» Менської районної ради на суму 1,0 млн гривень,
- співфінансування Степанівського міжшкільного навчально – виробничого комбінату на суму 0,2 млн гривень.
Зазначені вище заклади перебувають в оперативному управлінні структурних підрозділів районної державної адміністрації, надають послуги в адміністративних межах Менського району та передбачають наявність фінансування на умові дольової участі місцевих бюджетів: районного і міського.