По базовій дотації район профінансований у сумі 8,4 млн гривень, що склало 100,0 відсотків запланованої суми. Субвенції державного бюджету (освітня, медична та на соціально – економічний розвиток регіонів) профінансовані в сумі 26 млн гривень, що склало 99,5 відсотків планових призначень звітного періоду. Дотації з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам профінансовані стовідсотково до плану в сумі 8 млн гривень. Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам, в тому числі і субвенції соціального захисту, при плані 124,1 млн гривень профінансовані в сумі 112,9 млн гривень, що склало 91,0 відсотка до плану 11 місяців.
У порівнянні з 2018 роком доходи зведеного бюджету району збільшились на 3,9 млн гривень. Суттєве зростання надходжень спостерігається не по всіх основних бюджетоутворюючих податках та зборах. Так, якщо по єдиному податку маємо зростання надходжень поточного року більше ніж на 28%, по податку на майно, що включає плату за землю, більше ніж на 31%, то по податку з доходів фізичних осіб надходження поточного року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зменшились більше ніж на 4%. Поясненням такого факту є, перш за все, низькі темпи виплати орендної плати за паї, що перебувають у користуванні сільгоспвиробників.
З 10 місцевих бюджетів району з плановими показниками звітного періоду не справились 2 бюджети: районний та бюджет Сахнівської сільської ради. У результаті недовиконання планових показників місцеві бюджети району недоотримали 1074,5 тис. гривень.
Найбільшу суму недовиконання плану 11 місяців на рівні 7,2%, що сумарно становить 1000,5 тис. гривень, зафіксовано по районному бюджету. Причина такого явища – низькі темпи надходження податку з доходів фізичних осіб, отриманих із доходів платників податку інших, ніж заробітна плата (паї). По бюджету Сахнівської сільської ради зафіксовано недовиконання на рівні 4 відсотків. Таке явище по згаданим вище сільським радам виникло через низькі темпи надходження акцизного податку, податку на майно, а також єдиного податку з юридичних та фізичних осіб.
У районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії. Так, у січні – листопаді поточного року з бюджету району на ці потреби направлено 87,6 % загальних видатків, всього ж на фінансування за захищеними статтями за 11 місяців поточного року спрямовано 89,4 % всіх фінансових ресурсів без врахування субвенцій соціального захисту та цільових субвенцій розвитку.
За даними оперативної звітності по зведеному бюджету району на 01.12.2019 обліковується заборгованість в сумі 4,1 млн гривень, з якої заборгованість по виплатах, термін яких пройшов – 1,4 млн гривень.
За інформацією фінансового управління
райдержадміністрації