По базовій дотації район профінансований в сумі 9,2 млн гривень, що склало 100,0 відсотків запланованої суми. Субвенції державного бюджету (освітня, медична та на соціально – економічний розвиток регіонів) профінансовані в сумі 28,0 млн гривень, що склало 100,0 відсотків річних уточнених планових призначень. Дотація з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам, дотація з місцевого бюджету за рахунок стабілізаційної дотації з державного бюджету, дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету та інші дотації з місцевого бюджету профінансовані стовідсотково до плану в сумі 18,8 млн гривень в сумах, що, відповідно, становлять 9,4; 0,2; 5,9 та 3,3 млн гривень. Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам, в тому числі і субвенції соціального захисту, при плані 135,1 млн гривень профінансовані в сумі 121,3 млн гривень, що склало 89,8 відсотка до уточненого річного плану.
У порівнянні з 2018 роком доходи зведеного бюджету району збільшились на 5,6 млн гривень. Суттєве зростання надходжень спостерігається не по всіх основних бюджетоутворюючих податках та зборах. Так, якщо по податку на майно, що включає плату за землю, маємо зростання факту звітного року до попереднього року більше ніж на 32%, по єдиному податку - більше ніж на 26%, то по податку з доходів фізичних осіб надходження поточного року, у порівнянні з 2018 роком року, збільшились всього на 5,9%. Причиною такого явища є, перш за все, низькі темпи виплати орендної плати за паї, що перебувають у користуванні сільгоспвиробників.
З 10 місцевих бюджетів району з плановими показниками звітного періоду не справились 2 місцеві бюджети: бюджети Березнянської селищної та Сахнівської сільської рад. У результаті недовиконання планових показників місцеві бюджети району недоотримали 1037,2 тис. гривень.
Найбільшу суму недовиконання річного плану на рівні 14,4%, що сумарно становить 961,7 тис. гривень, зафіксовано по бюджету Березнянської селищної ради. Причина такого явища – низькі темпи надходження акцизного податку з реалізації ввезених і вироблених в Україні підакцизних товарів (пального). По бюджету Сахнівської сільської ради зафіксовано недовиконання на рівні 3,9 відсотків. Причиною цьому послугувало припинення діяльності ФОП 4 групи і зменшення надходження єдиного податку з фізичних осіб з 256,8 тис. гривень у 2018 році до 60,0 тис. гривень у звітному.
У районі проводиться робота щодо першочергового спрямування фінансових ресурсів на оплату праці та проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії. Так, у січні – листопаді звітного року з бюджету району на ці потреби направлено 89,1 % загальних видатків, всього ж на фінансування за захищеними статтями за 11 місяців звітного року спрямовано 90,8 % всіх фінансових ресурсів без врахування субвенцій соціального захисту та цільових субвенцій розвитку.
Протягом звітного року тривала співпраця районного бюджету з обласним бюджетом за такими програмами:
забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування – сума фінансування по програмі 1,2 млн гривень. В підсумку кошти розподілено між 3-ма статусними дітьми відповідно до загальної черги. Термін освоєння особою виділених коштів не може перевищувати 1 календарний рік.
«Нова українська школа», що передбачає забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти. Кошти в сумі 370,1 тис. гривень отримані і освоєні до початку навчального року,
підвищення якості освіти. Такий напрямок передбачає будівництво теплих туалетів, придбання автобуса для здійснення підвозу учнів та підключення закладів загальної середньої освіти до мережі інтернет. На туалети сума фінансування з області становить 760,0 тис. гривень, спів фінансування з районного бюджету – 147,0 тис. гривень. Роботи виконані до початку навчального року. По придбанню автобуса – сума фінансування з області становить 1,2 млн гривень, сума співфінансування з районного бюджету – 400,0 тис. гривень. Наразі новий автобус задіяно для підвозу учнів з населених пунктів Феськівка та Данилівка. Щодо підключення закладів до мережі інтернет, то за кошти обласного бюджету таку послугу змогли отримати Березнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Березнянська ЗОШ І-ІІ ступенів, Покровська ЗОШ І-ІІІ ступенів та Березнянський будинок дитячої та юнацької творчості.
За даними оперативної звітності по зведеному бюджету району на 01.01.2019 обліковується заборгованість з виплати заробітної плати за другу половину грудня в сумі 193,0 тис. гривень по Березнянській селищній раді.
За інформацією фінансового управління
райдержадміністрації