«    Травень 2024    »

Творення маленького світу любові у писанці

18-04-2019, 09:41 | Розділ: Новини | Переглядів: 471

Мудрі представники старшого покоління кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки». І справді, тільки велика любов може творити такі дива гармонії та уяви. Кожна писанка – це окремий малесенький світ. Тут і небо із зорями, й вода з рибами, і древо життя з оленями й птахами, й засіяне поле, і триверхі церкви - усе це вимальоване в певному порядку для того, щоб підтримувати лад та рівновагу і в нашому, великому світі.

Днями своїми знаннями та умінням писати пасхальну писанку з безробітними жінками Менського району у рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» поділився директор Сосницького краєзнавчого музею Віталій Супрун. Він займається цим видом мистецтва давно, і знає про писанки все: історію, кольори та орнаменти, якими є писанки на Чернігівщині. Захід на тему «Великдень: традиції святкування, обряди та звичаї» відбувся за сприяння працівників районної бібліотеки.

Під час майстер-класу безробітні ознайомилися з технікою виготовлення писанки, дізнались значення символів та кольорів, навчалися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти та почули секрети, як надовго зберегти власноруч виготовлене маленьке диво.

Розпис писанок це творчість, яка може принести дохід та навіть стати основою для започаткування бізнесу. Тож виявлення та розвиток здібностей і талантів безробітних жінок, їх професійного самовизначення сприяють успішному працевлаштуванню. Тут у нагоді стане служба зайнятості, що за короткий термін допоможе навчитись основам підприємництва та започаткувати власну справу.