«    Травень 2024    »

Прийнято районний бюджет на 2020 рік

20-12-2019, 15:43 | Розділ: Новини | Переглядів: 369

На 21 сесії районної ради затверджено основний фінансовий документ району на наступний рік. Основні показники бюджету говорять про те, що 2020 рік буде дуже непростим, адже по ряду установ передбачається незабезпеченість виплати заробітної плати на рівні 5,7 місячного фонду; на виплату заробітної плати педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів - 1,0 місячного фонду; на виплату заробітної плати по Менській ЦРЛ - 0,5 місячного фонду при 3-х місячному фінансуванні.

У показниках бюджету наступного року враховано збільшення мінімальної заробітної плати (4723 грн) та посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС (2102 грн). Показники районного бюджету передбачають залучення коштів на спільне з бюджетом Менської ОТГ утримання ряду установ та фінансування програм: Степанівського МНВК, Менської ДЮСШ, програм соціального захисту та підтримки розвитку вторинної медичної допомоги.

У 2020 році не будуть фінансуватись так звані «депутатські» через брак коштів.

Якщо проаналізувати основні галузі, то, наприклад, потреба у річному фінансуванні установ освіти становить 44,1 млн гривень. При цьому розмір освітньої субвенції - 20,8 млн грн, дотація на утримання загальноосвітніх навчальних закладів та медичних закладів – 1,4 млн грн. Таким чином, дефіцит галузі, який слід фінансувати власними надходженнями складає 21,9 млн гривень.

Розмір освітньої субвенції дасть змогу виплачувати заробітну плату педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів протягом 11,0 місяців та проводити виплати всіх надбавок і підвищень посадових окладів. При цьому згідно з роз’ясненнями Міністерства фінансів урядова постанова № 822 про підвищення розмірів посадових окладів з наступного року застосовуватись не буде. Надбавка за престижність професії запланована на рівні 20% посадового окладу з підвищеннями, винагорода за сумлінну працю - до 50% посадового окладу. Потреба в коштах на утримання установ запланована на мінімальному рівні. Кошти на енергоносії передбачені на 100% до потреби з урахуванням часткового підвищення тарифів на енергоносії.

Потреба у видатках по охороні здоров’я на І квартал наступного року становить 12,3 млн грн. Реальна можливість спрямування коштів на галузь становить 10,9 млн грн. Дефіцит на рівні 1,3 млн грн віднесено на заробітну плату працівників підприємства. При місячному фонді 2,9 млн гривень це становить 0,5 місячного фонду при 3-ох місячному фінансуванні.

Планується, що з 01 квітня 2020 року лікарня перейде на фінансування з Національної служби здоров’я, але при цьому заборгованість за всіма статтями повинна бути відсутньою. Умови подальшого фінансування закладу вторинного рівня охорони здоров’я наразі невідомі.

Депутати також прийняли Програму економічного та соціального розвитку, ряд програм у галузі соціального захисту, охорони здоров’я, оборони, безоплатної правової допомоги та ін.

Зокрема, затверджено програму «Цукровий та нецукровий діабет», згідно з якою придбання інсуліновмісних препаратів у наступному році проводитиметься з районного бюджету із залученням коштів бюджетів області та ОТГ, на що планується використати 482,6 тис. грн.

Внесено зміни до Програми забезпечення медичних закладів району медичними кадрами, згідно з якою планується здійснити стимулюючі виплати у розмірі по 100 тис.грн двом лікарям-хірургам, які виявлять бажання укласти строковий трудовий договір (не менше 3 років) на роботу у Менській ЦРЛ.

Всього депутатами розглянуто 29 питань.

В роботі сесії взяли участь депутати Чернігівської обласної ради Микола Бутенко та Сергій Нужняк.

Рішення, прийняті на двадцять першій сесії районної ради будуть розміщені на офіційному веб-сайті районної ради в розділі «Офіційні документи. 21 сесія 20.12.2019».