«    Березень 2024    »

18 листопада 2014 року відбулися загальні збори місцевої Асоціації органів місцевого самоврядування Менського району "Ради Менщини"

18-11-2014, 16:58 | Розділ: Новини | Переглядів: 837

До складу місцевої Асоціації органів місцевого самоврядування Менського району «Ради Менщини» входить 23 органи місцевого самоврядування: районна рада, міська рада, дві селищні ради та 19 сільських рад.

На загальних зборах були присутні:

Народні депутати України, обрані на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року:

- Давиденко Валерій Миколайович, народний депутат України, обраний в одномандатному виборчому окрузі № 208;

- Кодола Олександр Михайлович, перший заступник голови Чернігівської обласної ради, народний депутат України, обраний в одномандатному виборчому окрузі № 209;

Мисник О.П. – голова Менської райдержадміністрації;

Члени Президії районної ради;

Заступники голови та керівник апарату райдержадміністрації;

Працівники виконавчого апарату районної ради;

Члени громадської ради при райдержадміністрації.

На початку зборів присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять воїнів, що загинули в ході проведення антитерористичної операції на сході України.

Було розглянуто два питання порядку денного зборів:

1. Про соціально-економічний розвиток Менського району.

2. Про реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, проблеми територіальних громад.

По першому питанню виступив Мисник Олександр Петрович, голова Менської районної державної адміністрації, який дав стислу характеристику соціально-економічного розвитку району та окреслив проблемні питання, що існують в районі на сьогоднішній день.

По другому питанню виступив Макошинський селищний голова Кравцов Валерій Михайлович, який поділився враженнями від поїздки до Польщі та охарактеризував польський досвід в реформуванні місцевого самоврядування.

В обговоренні питань взяли участь:

Семенівський сільський голова Пилипенко Світлана Вікторівна.

Березнянський селищний голова Павленко Володимир Михайлович,

Член громадської ради при райдержадміністрації Трегубенко Сергій Миколайович,

Член громадської ради при райдержадміністрації, депутат Менської районної ради Костючок Сергій Григорович,

Ленінівський сільський голова Джима Віктор Васильович,

Лісківський сільський голова Лавський Микола Іванович,

Слобідський сільський голова Мозирко Олександр Олександрович.

В своїх виступах виступаючі звернули увагу народних депутатів та присутніх на проблемних питаннях, що існують сьогодні в територіальних громадах. Це і нагальна необхідність розроблення та прийняття законів України, що забезпечили б належне функціонування інституту місцевого самоврядування в Україні та реалізацію конституційних норм, що регулюють дані правовідносини, це і надання допомоги територіальним громадам у вирішенні проблем, які виникають у діяльності Державного казначейства України щодо обслуговування місцевих бюджетів, зокрема органів місцевого самоврядування базового рівня, це і численні земельні питання, питання розподілу податків та зборів, фінансування освітянських закладів, роздержавлення засобів масової інформації тощо.

Народні депутати України Кодола Олександр Михайлович та Давиденко Валерій Миколайович в своїх виступах зазначили, що більшість піднятих виступаючими питань їм відома, що вони будуть докладати зусиль для того, щоб в цей важкий час допомогти Менському району вирішити наболілі питання.

Підсумовуючи зібрання голова районної ради Невжинський Володимир Михайлович зазначив, що завданням даної зустрічі було познайомитись та донести до відома народних депутатів України ті тривоги та проблеми, що турбують територіальні громади. Висловив сподівання, що дана зустріч з новообраними народними депутатами України є не останньою і їх співпраця з районом буде плідною та тривалою.