У районному творчому звіті «Талант митців Чернігівського краю звитягу патріотів величає» взяли участь 373 учасники

28-03-2016, 16:08 | Розділ: Новини | Переглядів: 747

Відбувся захід 25 березня, а розпочався він у фойє районного Будинку культури виставкою робіт народних умільців.

Звітний концерт «Талант митців Чернігівського краю звитягу патріотів величає» став великим стимулом для талановитих учасників, які мають можливість реалізовувати свої творчі здібності, творити прекрасне, бо виступати на головній сцені району – це велика честь і велика відповідальність для кожного аматорського колективу.

Участь у святковому дійстві взяли голова районної ради Олександр Мисник, в.о. голови райдержадміністрації Валерій Щукін.

- Щедра Менська земля завжди була багата на таланти. Ми горді тим, що сьогодні ця традиція продовжується. Менщині є чим поділитися з жителями не лише України, а й усього світу. Те, що ми побачимо сьогодні, – прояв великого духовного багатства, великої майстерності та постійної наполегливої праці учасників і їх керівників. Наше завдання – зберегти і примножити це багатство, - наголосив у своєму вітальному виступі в.о. голови райдержадміністрації. Валерій Миколайович зауважив також, що в Менському районі працює 64 дитячі колективи, серед яких 5 носять звання «зразковий». Важливо те, що три «зразкові» дитячі колективи працюють при сільських закладах культури». Він подякував всім учасникам і керівникам колективів за високу майстерність, за прекрасні таланти і щедрість української душі.

У звітному концерті приймали участь 20 колективів та 373 учасники, були представлені всі 9 колективів із почесним званням «народний» і «зразковий». Ведучими програми були Я.Олещенко і М.Бутенко. Фото та відео супровід концерту підготували О.Прищепа та працівники ЦКДМ..

Святкове дійство, розпочалось піснею «Прапор України», яку виконав М.Саченко, директор Березнянської школи мистецтв, під супровід зразкового духового оркестру с. Киселівка, ( кер. П.Тищенко). Концертна програма була насиченою і багатою на таланти. Буквально кожен виступ артистів, більшість серед яких призери престижних конкурсів, фестивалів, викликав у публіки захоплення і приємні враження. Учасники всіх художніх колективів представили найкращі хореографічні постановки, вокальні номери. Бурхливими оплесками вітали глядачі: молодіжний чоловічий ансамбль працівників культури (кер. А.Московська), вокальний жіночий ансамбль викладачів ДМШ ( кер. Л.Шелудько) та дитячий духовий оркестр ДМШ ( кер. Ю.Дробиш), вокальні дитячі ансамблі ДМШ «Співоча пташка» (кер. О.Шаповалова) та «Домісольки» (кер. О.Дробиш). Літературно – музичну композицію «Нескорена» представили учасники літературно – драматичної студії «Сузір»я» школи ім.. Т.Шевченка(кер. Т.Дубовська), солісти новоствореної молодіжної студії сучасного музичного мистецтва яка працює при ЦКДМ (кер. М.Харета), та ансамбль сучасного танцю «Сюрприз» (кер. М.Ленчевська), які гідно доповнили програму концерту.

Зачарувала присутніх розгорнута, фольклорно – обрядова композиція «Проводи в армію», яку вдало розпочала танцювальна група ансамблю «Менщина» (кер. В.Кулагіна), далі плавно підхопили на свої крила народну пісню ансамблі «Сусідки» с. Загорівка, фольклорний ансамбль с. Локнисте, та с. Сахнівка, разом із учасниками хореографічного ансамблю «Барвінок» (кер. В.Кулагіна). Всі пісні виконувались акапельно та під супровід ансамблю гармоністів с. Сахнівка. Іскрометні українські мелодії продовжив народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Менщина».

Сольні номери подарували глядачам О.Мельник та О.Литвин.

Зразковий дитячий ансамбль народного танцю «Калинонька» с. Куковичі (кер Г.Фесюн) - це постійно прогресуючий колектив, який сміливо ставить і успішно вирішує різноманітні творчі завдання. Побачивши танець «Павочка» всі мали змогу пересвідчитися в оригінальності постановки, майстерності виконання, підбору костюмів і неабиякому таланту керівника цього колективу. Вдалим і цікавим був і спільний номер С.Степанової та повітряних гімнасток циркового колективу «Юність» Макошинського СБК (кер. Заслужений працівник культури України В.Бур) .

Високої виконавської майстерності досягли вишукані та елегантні хореографічний колектив «Барвінок» і танцювальна група ансамблю «Менщина» ( кер. В.Кулагіна), які представили спільний номер «П’ятий елемент». Чарівність та материнська ніжність показана у танці «Колискова» - зразковий ансамбль сучасного танцю «Сюрприз» (кер. М.Ленчевська). Справжньою подією стають виступи двох циркових колективів: « Фієста» (кер. А.Цигіпа) та «Юність» смт. Макошине (кер. В.Бур). Невтомна та систематична робота в цих колективах вже давно стала невід’ємною і складовою частиною духовного виховання дітей в районі. Яскраві костюми, вдало підібрана музика, цікаві творчі рішення і нові постановки , а часто і ризиковані трюки – це все стало постійним супутником цих мистецьких дитячих колективів.

Своїми виступами, протягом півтори години, учасники створили барвисту мистецьку феєрію. Завершилось свято композицією «Слава Україні», виконаною народними аматорськими хоровими колективами: Березнянського СБК (кер. О.Старовойт), «Полісся» Макошинського СБК ( кер. І.Баранова), «Менщина» (кер. Р.Солдаткіна), ансамблю народного танцю «Калинонька» с. Куковичі ( кер. Г.Фесюн) та колоритним парадом всіх учасників концертної програми творчого звіту Менського району, а головне - тривалими оваціями вдячних глядачів.