Навігація

Погода в Мені

Опитування користувачів

Як Ви оцінюєте наш сайт?

Один з найкращих
Непоганий
Влаштовує
Зустрічаються кращі
Зовсім не сподобався

Архів

Грудень 2020 (2)
Листопад 2020 (10)
Жовтень 2020 (21)
Вересень 2020 (19)
Серпень 2020 (25)
Липень 2020 (22)

Календар

«    Грудень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Наші партнери

Розвантажені від бюрократії центри зайнятості сфокусуються на послугах

26-12-2016, 15:28 | Розділ: Новини | Переглядів: 642

Уперше про реформування Державної служби зайнятості заговорили у 2014 році. Система зіштовхнулась із викликами ринку праці. Анексія Криму, війна на Донбасі, економічна криза і майже 2 мільйони внутрішньо переміщених осіб, які потребували облаштування свого життя. Україна була не готова до такого дисбалансу на ринку праці, тому уряд оголосив реформу відомства. Сьогодні можна сказати, що Україна поступово починає виходити із кризи на ринку праці. Цієї зими, як обіцяють чиновники, реформа служби отримає нове обличчя — запрацює інтерактивний сайт, що виведе частину послуг в онлайн. Що ж саме покращиться і чого взагалі варта реформа?

Пошук роботи та працівників

На сьогодні, як заявляє відомство, змінений регламент обслуговування клієнтів. Це дозволило пришвидшити пошук роботи й укомплектування вакансій, що підтверджують цифри. Ключове послання Служби зайнятості, яке вона транслює вже багато років, звучить так: "Кожен українець повинен мати достойну роботу з гідною заробітною платою, а кожен роботодавець — кваліфікованих і сумлінних працівників, які трудяться на благо держави". Звучить ¬натхненно, проте на практиці багато шукачів роботи, особливо в мегаполісах, за "достойною" вакансією звертаються до спеціа¬лізованих інтернет-ресурсів.

Служба зайнятості дещо відстала від нових технологій і скоріше опікується питаннями праце¬влаштування у містах із населенням менше мільйона та великими завданнями роботодавців (наприклад, японський завод "Фуджікура" у Львівській області зусиллями Служби зайнятості в короткий термін укомплектував штат у 860 осіб). Водночас служба задекларувала зміну підходів, і якщо ситуація із праце¬влаштуванням офлайн має -серйозний прорив, то з онлайном відомству потрібно щось терміново робити. Тому вже цієї зими буде запущений новий сайт ДСЗ.

Інформаційний ресурс ¬служби стане найбільшим майданчиком для пошуку роботи в Україні. До розробки його концепції залучили кращих міжнародних експертів, зокрема, Міжнародної організації праці та ООН. Сайт буде покликаний супроводжувати кар'єру людини впродовж усього її життя. Інтерактивні ¬профілі користувачів, особисті веб-кабінети, можливості синхронізації з багатьма інформаційними сайтами та соціальними мережами. Оповіщення про оновлення вакансій надходитиме на смартфон, для якого буде розроблений спеціальний додаток. Таким чином, знайти роботу стане легше та швидше. Окрім того, Служба зайнятості звернулася по співпрацю до "Фейсбуку", який так само планує запустити сервіс із пошуку роботи.

Звітність онлайн

Ключовою перевагою Служби зайнятості для роботодавців, окрім пільг при сплаті ЄСВ, завжди було те, що там є "жива" база вакансій. Тобто люди, які дійсно мотивовані знайти роботу прямо зараз. Проте, щоб провести співбесіду чи попросити організувати для себе ярмарок вакансій, роботодавцю необхідно було йти до центру зайнятості, заповнювати папери, а потім здавати звітність. Із запуском нового ресурсу про це можна забути. В рамках концепції "електронного уряду" вся звітність поступово буде переведена в онлайн. Роботодавець матиме власний електронний кабінет, де зможе налаштовувати алгоритми підбору працівників або просто через інтернет попросити організувати собі "потокову співбесіду". Крім того, в роботу служби наразі активно впроваджуються відеорезюме та відеовакансії. Із запуском нового інформаційного ресурсу це стане звичною справою.

Обрати спеціальність, яка підходить саме тобі

Коли ви звернетесь до будь-¬якого центру зайнятості в Україні, найперше, що вам запропонують зробити — це пройти профорієнтаційний тест. Опитування психолога допоможе визначити ваші сильні сторони та виявити, яка робота найбільше підходить до ваших здібностей та темпераменту. Ці тести так само можна буде проходити онлайн. Водночас у службі попереджають, що найоб'єктивніший результат "тет-а-тет" все-таки може отримати лише психолог. Він дає відвідувачам можливість пройти кілька тестів за різними методиками і потім порівнює результати.

Перенавчання

Уявімо, що тест на професію виявив у вас здібності до справи, якою ви завжди мріяли займатися, але не наважувалися собі у цьому зізнатися. Для її опанування не потрібно п'ять років навчатися в університеті — Служба зайнятості пропонує своїм клієнтам безкоштовно пройти курси або ж отримати повноцінну освіту в середньому менше ніж за шість місяців.

Після запуску нового ресурсу ви зможете обрати професію для перенавчання онлайн (їх понад 70, від бармена до програміста). Крім того, можна пройти за бажанням попереднє навчання безпосередньо в інтернеті, не виходячи з дому. Слухач переглядає онлайн-лекції, а потім складає через інтернет іспити. Цього вдалося досягти завдяки співпраці з освітньою платформою "Прометеус". У середньому курс триває близько одного місяця й після його завершення людина отримує сертифікат.

Відкриття власного бізнесу

Якщо людина, яка звертається до Служби зайнятості, має підприємницькі здібності, їй допоможуть скласти бізнес-план, навчать усім юридичним і бухгалтерським тонкощам. Після захисту бізнес-плану перед комісією можна отримати допомогу з безробіття одноразово для старту власної справи. Сума такої допомоги може сягати 50 тисяч гривень. Проте часто цього замало, тому в рамках реформи Служба зайнятості роз¬робила спільний проект із програмою розвитку ООН — краудфандінгова платформа. Її суть полягає у тому, що замість класичної форми краудфандінгу, коли бізнес-ідея виставляється на аукціон, куди можуть вкладати кошти волонтери й інвестори, український аналог даватиме можливість залучати кошти від міжнародних донорів, Служби зайнятості та органів місцевого самоврядування.

Тимчасові роботи

Служба зайнятості дає уніка¬ль¬¬ну можливість для тих, хто не може регулярно приділяти час роботі. Так звані тимчасові й громадські роботи надають безробітним можливість отримати кошти "сьогодні і зараз". Водночас проаналізувати повний спектр запропонованих вакансій досить складно, тому новий ресурс ДСЗ покликаний продемонструвати весь перелік тимчасових підробітків у конкретному регіоні.

Системні зміни

Проводити реформу без структурних змін складно, тому Служба зайнятості запланувала масштабну реструктуризацію. Аналізуючи її, можна наперед сказати, що це рішучий і реформаторський крок. Його суть полягає у тому, що 40% адміністративно-господарського персоналу базових центрів зай¬нятості скоротять. Їхні функції передадуть до обласних центрів зайнятості, що розвантажить роботу базових центрів від додаткового документообігу. На місцях збільшать кількість співробітників, які безпосередньо обслуговують клієнтів служби. Для мінімізації адміністративного навантаження та підвищення ефективності роботи базові центри зайнятості також утратять статус юридичних осіб. Замість них створять філії. Після такої реорганізації базові центри будуть розвантажені від бюрократичних процедур і звітів та зможуть сфокусуватися на наданні послуг населенню й роботодавцям.

Криза ринку праці подолана?

Попри складну ситуацію на ринку праці, у січні-жовтні 2016-го, порівняно з відповідним періодом минулого року, досягнуто позитивної динаміки результатів роботи Служби:

— збільшилася кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості щодо підбору працівників;

— зросла кількість зареєстрованих вакансій і рівень їх укомплектування. Кількість вакансій становила 807,3 тисячі, а рівень їх укомплектування — 82%;

— збільшилася кількість осіб, які за сприяння Служби зайнятості отримали роботу, а також залучених до оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру. За сприяння Служби зайнятості роботу отримали 655,3 тис. осіб — на 24 тис. більше, ніж у відповідному пе¬ріоді торік.

Чисельність зайнятого населення віком 15–70 років у першому півріччі 2016 року становила 16,2 млн осіб. Порівняно з першим півріччям ¬2015-го вона скоротилася на 168 тис. Рівень зайнятості зни¬зився з 56,5% до 56,2%.

Водночас виникли позитивні тенденції щодо скорочення кількості зайнятих у неформальному секторі економіки. У першому півріччі 2016-го, порівняно з відповідним періодом минулого року, цей показник скоротився на 376 тис. та становив 4 млн осіб.

Також з'явилась позитивна тенденція щодо кількості осіб, за яких роботодавці почали сплачувати єдиний соціальний внесок. Таким чином, від початку року кількість людей, що працюють легально в Україні, зросла на понад 200 тис.

Кількість працівників, попереджених про заплановане масове вивільнення, у січні-жовтні 2016 року становила 277 тис. Це на 124 тис. менше, ніж у відповідному періоді 2015 року.

Не пропустіть

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.