«    Грудень 2019    »

Бюджет - 2020

3 грудня голова районної державної адміністрації Валерій Щукін провів нараду для головних розпорядників коштів районного бюджету та представників органів місцевого самоврядування по питанню формування основних показників районного бюджету та зведеного бюджету району на 2020 рік.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Булавка звернула увагу на структуру доходів місцевих бюджетів району та проінформувала про основні підходи, що їх було використано при обрахунку потреби у видатках.

Розвиток малого та середнього підприємництва, проходження оздоровчої кампанії та соціальний захист осіб з інвалідністю

Такими були головні теми засідання Колегії райдержадміністрації, яку провів учора голова районної державної адміністрації Валерій Щукін.

Про хід виконання Програми розвитку малого та середнього підприємництва на 2017 – 2020 роки проінформувала головний спеціаліст відділу економічного та агропромислового розвитку районної державної адміністрації Тетяна Карпенко.

У підсумку обговорення даного питання Валерій Щукін відмітив, що на сьогоднішній день у фінальній стадії завершення реалізація проектів 2019 року, які фінансуються за кошти ДФРР у співфінансуванні із місцевим бюджетом – побудова 6-ти квартирного житлового будинку для медиків та встановлення комп’ютерного томографа у Менській ЦРЛ і що вже розпочато підготовку проектів на 2020 рік. Також наголосив на завершенні в наступному році процесу об’єднання територіальних громад.

Заробітна плата та її виплата в Менському районі на 1 жовтня 2019 року

У III кварталі 2019 року на підприємствах, в організаціях та установах Менського району (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) були зайняті в середньому 4 тис. штатних працівників.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника району порівняно з ІІІ кварталом 2018 року зросла на 21,3% й становила 7608 грн. Це в 1,8 раза більше рівня мінімальної заробітної плати (4173 грн), але на 10,8% менше середньообласного показника (8526 грн).

Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в Менському районі на 1 жовтня 2019 року становила 23,7 тис.грн. Це борги діючих (економічно активних) підприємств району.

Відчуйте переваги електронних послуг Пенсійного фонду

Ці сервіси стануть у пригоді тим, хто тільки збирається подавати документи на оформлення пенсії, застрахованим особам працездатного віку, роботодавцям і страхувальникам.

Для ефективної взаємодії з людьми та оперативного надання їм інформації та інших послуг в інтернеті працює портал електронних послуг ПФУ. Знайти його можна за електронною адресою (https://portal.pfu.gov.ua). Орієнтовано його не лише на тих, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку.

Запроваджено в нові сервіси: он-лайн довідки та СМС-інформування.

Про те, як налаштувати сервіс смс-інформування та замовити довідки через власний онлайн-кабінет, можна дізнатися з відеоінструкцій на офіційному вебресурсі Фонду у розділі «Інструкції», а також на YouTube.

Дітки з інвалідністю відгадували професіі разом з фахівцями служби зайнятості

У рамках проведення Декади зайнятості для осіб з інвалідністю, фахівці Менської районної філії Чернігівського ОЦЗ провели профорієнтаційний захід для вихованців Березнянського навчально-реабілітаційного центру.

Захід пройшов в інтерактивній формі і був розрахований на взаємодію та активну участь всіх присутніх: як дітей з інвалідністю так і вихователів, педагогів і, звісно, фахівців центру зайнятості. Дітки малювали та презентували професії майбутнього, свої майбутні професії, відгадували профорієнтаційні загадки і намагалися за першою літерою назвати якомога більше професій.

ОБЕРЕЖНО – ОЖЕЛЕДИЦЯ!

Аналіз виробничого та побутового травматизму показує, що абсолютна більшість випадків травматизму трапляється в результаті падінь під час пересування людей. Наслідком такого травмування є тривала втрата працездатності та інвалідність. В осінньо-зимовий період вірогідність падінь значно зростає,тому для попередження травмування працівників під час виконання виробничого завдання при пересуванні пішки або на транспортному засобі в період складних погодних умов необхідно на підприємстві проводити працівникам позаплановий інструктаж з питань охорони праці щодо їх поводження при виконанні робіт в складних погодних умовах, а водіям транспортних засобів - інструктажі з безпеки дорожнього руху. Щоб зменшити вірогідність падіння під час пересування пішки в ожеледицю, необхідно дотримуватись наступних основних правил поводження: