Створення працездатному населенню умов для самостійного розв'язання проблем підвищення власного добробуту є передумовою подолання бідності.

21-10-2016, 15:24 | Розділ: --- | Переглядів: 1209

В 1992 році на засіданні Генеральної Асамблеї ООН було офіційно оголошено, що 17 жовтня в усьому світі буде вважатися "Міжнародним днем боротьби за ліквідацію злиднів". З цього дня ООН зайнялася проблемою бідності на планеті більш серйозно. А проведені заходи в рамках святкування цього дня як і раніше спрямовані на те, щоб привернути увагу громадськості до цієї проблеми. Щорічно на планеті не доїдає близько 500 тис.чоловік. Майже 3 млрд жителів планети живуть всього на 2 долари на день, і майже  стільки ж живе в антисанітарних умовах. Якщо задуматися, то це майже  половина жителів Землі. Майже половина від населення планети так чи  інакше причетна до цього дня і чекає, що світова спільнота зверне на цю проблему увагу.

Служба зайнятості не стоїть осторонь таких подій. Саме тому 17 жовтня в рамках відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю Менський районний центр зайнятості ініціював проведення "Круглого столу". За круглим столом учасники обговорили підписану  23 серпня поточного року Генеральну угоду про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016-2017 роки, яка закладає підвалини для реалізації пріоритетних напрямів Програми гідної праці - ефективної зайнятості з гідними умовами праці, соціального захисту та соціального діалогу та основні напрями, завдання та шляхи виконання Стратегії подолання бідності, яку передбачається релізувати до 2020 року.

Директор районного центру зайнятост Тамара Кот акцентувала увагу присутніх на тих кроках, які вже втілює в життя служба зайнятості в рамках виконання завдань Стратегії подолання бідності. Серед них: створення загальнодержавного ресурсу вакансій з вільним он-лайн доступом та актуалізацією в режимі реального часу; розширення переліку видів громадських робіт; підтримка підприємницьких ініціатив безробітних шляхом надання допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи; надання компенсації витрат роботодавця у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за працевлаштування соціально-вразливих верств населення, зокрема учасників АТО та внутрішньо-переміщених осіб; розвитку системи підтвердження результатів неформального професійного навчання, зокрема, за професією "кухар"; збереження зайнятості осіб віком понад 45 років шляхом видачі ваучера та інших кроків.

Засідання "Круглого столу" пройшло досить жваво. Участь у заході взяли заступник голови РДА Микола Петрушенко, голова районної організації профспілки працівників державних установ, директор Менського відділення Фонду ССТВП Ірина Петрушенко, в.о. директора Менського РЦСС ДСМ Тетяна Васько, начальник відділу праці Управління СЗН Лариса Омельяненко, керівники територіальних громад району.

Підводячи підсумки заходу директор Центру процитувала слова Генерального Секретаря ООН 17 жовтня 2006 року: "Боротьба за ліквідацію бідності - однин із головних моральних викликів нашого часу - не може залишатися метою одиниць, вона повинна стати покликанням для багатьох".