23 січня 2015 року відбулися спільне засідання постійних комісій, Президії районної ради та Колегії при голові райдержадміністрації, на якому був розглянутий проект районного бюджету на 2015 рік.
З доповіддю по даному питанню виступила начальник фінансового управління районної державної адміністрації Булавка О.М.
У своєму виступі Булавка О.М. зазначила, що формування місцевих бюджетів в цьому році проходить з врахуванням значних змін Бюджетного та Податкового кодексів України. Ці зміни стосуються формування як доходної, так і видаткової частин бюджетів. Перш за все, до бюджетного процесу введено нових учасників – об’єднання територіальних громад на добровільних засадах, що матимуть такі ж повноваження як на сьогодні районні бюджети.
Начальник фінансового управління детально зупинилась на погалузевих видатках, що заплановані в проекті районного бюджету, на процесі формування доходів місцевих бюджетів, особливостях міжбюджетних відносин. Зазначила про зміни, які мають місце у принципах фінансування закладів охорони здоров’я та освіти (освітянська та медична субвенції). Вказала, що передбачається дефіцит кошторисних призначень на виплату заробітної плати по районному бюджету у розмірі 1 місячного фонду, по бюджетах нижчого рівня – 0,5 місячного фонду.
В обговоренні взяли участь:
- Менський міський голова Фесюн Ф.І.,
- Макошинський селищний голова Кравцов В.М.,
- Данилівський сільський голова Скляр В.В.,
- депутат районної ради, голова постійної комісії районної ради з гуманітарних питань, сім’ї, молоді та соціального захисту населення, начальник відділу освіти районної державної адміністрації Литовченко Л.В.,
- депутат районної ради, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Роговенко В.І.,
- начальник відділу культури та туризму районної державної адміністрації Лукаш Ю.М.,
а також голова районної державної адміністрації Мисник О.П., який зосередив основну увагу на відмінностях бюджетного процесу цього року від попередніх років. Разом з тим голова райдержадміністрації зазначив, що не дивлячись на труднощі, зміни в законодавстві, які визначили необов’язковість таких видатків, у цьому році планується забезпечити підвіз учнів до шкіл, харчування учнів 1-4 класів за рахунок власних надходжень районного бюджету.
Голови територіальних громад у своїх виступах зробили невтішний висновок – така реформа бюджетного процесу не може вирішити всі проблеми на місцях і унеможливлює виконання повноважень органами місцевого самоврядування по управлінню територіями. Такі підходи можуть стати початком кінця невеликих населених пунктів.
З огляду на це внесено пропозицію скликати районну асоціацію органів місцевого самоврядування «Ради Менщини» з метою напрацювання і вироблення пропозицій з даного питання і внесення їх на розгляд народним депутатам України.
Кожен із виступаючих начальників структурних підрозділів (головних розпорядників бюджетних коштів) райдержадміністрації зупинився на особливостях роботи підпорядкованої йому галузі та проблемах, які можуть виникнути в процесі її фінансування.
Проводив засідання голова районної ради Невжинський В.М., який наголосив, що розгляд проекту районного бюджету у такому форматі дозволить депутатам більш детально вивчити особливості нового бюджетного процесу та почути про наболілі питання та проблеми як від голів територіальних громад, так і від керівників галузей.
Після спільного засідання депутати працювали в постійних комісіях.