Головна Контакти

Навігація

Погода в Мені

Опитування користувачів

Як Ви оцінюєте наш сайт?

Один з найкращих
Непоганий
Влаштовує
Зустрічаються кращі
Зовсім не сподобався

Архів

Червень 2018 (24)
Травень 2018 (39)
Квітень 2018 (29)
Березень 2018 (36)
Лютий 2018 (37)
Січень 2018 (28)
Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуванню | коментарями | абеткою

Чи оплачується листок непрацездатності по догляду, якщо дитина захворіла у період відпустки батьків?

 

Ст.22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV регламентує умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, в т.ч. по догляду за хворою дитиною віком до 14 років.

У разі захворювання дитини допомога по догляду за нею не надається, якщо застрахована особа перебувала у цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, у зв’язку з навчанням або творчій відпустці.

Докладніше Перегляди: 127

До уваги страхувальників!

 

З 1 квітня розпочата подача звітності за І квартал 2017 року!

Менська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності нагадує про обов'язковість подачі звітності за формою Ф-4 ФСС з ТВП страхувальниками, які мали витрати по коштах Фонду.

Докладніше Перегляди: 126

Запитуєте – відповідаємо

Чи надається допомога по тимчасовій непрацездатності працівнику за час його хвороби, яка припала на період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати?

Відповідно до частини 1 статті 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105– XIV матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), призначаються та надаються за основним місцем роботи (крім допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах, які надаються за основним місцем роботи та за сумісництвом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України).

Докладніше Перегляди: 132

Щодо оплати листка непрацездатності в разі встановлення інвалідності

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі – Закон № 1105) допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією ( далі – МСЕК) інвалідності ( встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Докладніше Перегляди: 124

Шановні страхувальники!

З метою виплати матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до закінчення І кварталу 2017 року та запобігання створенню штучної заборгованості Фонду, звертаємось до Вас з проханням забезпечити невідкладну здачу працівниками виданих листків непрацездатності, їх своєчасний розгляд та подачу заяв-розрахунків до Менської міжрайонної виконавчої дирекції обласного відділення Фонду.

Це дасть змогу вчасно здійснити матеріальну підтримку працівників, які з відповідних обставин частково чи повністю втратили заробіток.

Докладніше Перегляди: 195

Щодо матеріального забезпечення осіб, які виконують роботи, надають послуги за договорами цивільно-правового характеру

 

Договір є основною підставою виникнення зобов'язально-правових відносин; він установлює певні суб'єктивні права і обов'язки для сторін, що його уклали. Згідно зі статтею 837 Цивільного кодексу України за договором підряду (договір цивільно-правового характеру) одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Докладніше Перегляди: 172

Матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду при реорганізації чи ліквідації підприємства

Якщо відбувається реорганізація або ліквідація підприємства, установи, організації, має бути вирішено питання щодо оплати матеріального забезпечення за листками непрацездатності працівникам, у яких страховий випадок настав до реорганізації або ліквідації таких підприємств, установ та організацій.

 

Докладніше Перегляди: 181

Щодо розрахунку допомоги по вагітності та пологах

Відповідно до ст.25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон) допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнення пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів. Жінкам, віднесеним до 1–4 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 – до пологів та 90 – після пологів).

Докладніше Перегляди: 214

Порядок отримання дублікату листка непрацездатності

Відповідно до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03 листопада 2004 року № 532/274/136-ос/1406, у разі втрати листка непрацездатності (далі – ЛН) лікуючим лікарем оформлюється дублікат ЛН при наявності довідки з місця роботи про те, що виплата за цим листком непрацездатності не здійснювалася.

Докладніше Перегляди: 214

Фінансування витрат Фонду за 2016 рік

Станом на 01.01.2017 року в Менській міжрайонній виконавчій дирекції на обліку перебуває 2395 страхувальників, що на 1266 більше, ніж на початок року, в тому числі 1291 фізичних осіб (особисто).

За 2016 рік прозвітувало 212 страхувальників, що становить 100% підприємств та установ, які повинні подати звітність.

Cтрахувальниками подано 1211 заяв-розрахунків на фінансування матеріального забезпечення на загальну суму 3 833, 4 тис. грн., в тому числі по тимчасовій втраті працездатності – на суму 2 450,9 тис. грн., по вагітності та пологах – на суму 1 364,9 тис. грн. та на поховання – в сумі 17,6 тис. грн.

Докладніше Перегляди: 210