ДО УВАГИ ГРОМАДЯН

16-02-2016, 16:47 | Розділ: Правова освіта | Переглядів: 1426

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Менського районного управління юстиції у Чернігівській області повідомляє, що з 20 листопада 2015 року Міністерством юстиції України запроваджено електронний сервіс з проставлення апостилю на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

Запровадження вказаного електронного сервісу з проставлення апостиля врегульовано Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 №890 “Деякі питання забезпечення запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля”, наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2015 №2268/5 “Про впорядкування відносин з проставлення апостиля та підготовки документів для їх консульської легалізації”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за №1419/27864, яким, крім іншого, затверджено Порядок проставлення проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

Система електронного апостилю реалізована в 23 країнах світу, серед яких США, Великобританія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Латвія, Грузія, Молдова та інші. Україна також приєдналася до електронного сервісу, суть якого полягає в тому, що громадяни відтепер можуть подавати документи для посвідчення їх електронним апостилем за місцем проживання. Тобто для проставлення апостилю на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, чернігівчанам не потрібно їхати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, а потім до Києва, щоб проставити на них апостиль.

Згідно додатку №1 до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, на території Чернігівської області з метою проставлення апостилю можна звернутись:

- з вівторка по суботу - до відділів державної реєстрації актів цивільного стану Бобровицького, Борзнянського, Городнянського, Коропського, Корюківського, Талалаївського районних, Ніжинського, Новгород-Сіверського, Прилуцького міськрайонних управлінь юстиції Чернігівської області;

- з понеділка по п’ятницю до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області.

Проставлення апостилю здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу.

До заяви про проставлення апостиля додається:

- оригінал документа, на якому необхідно проставити апостиль, або його копія, засвідчена в установленому порядку;

- документ про оплату послуги з проставлення апостиля або документ, що підтверджує право на звільнення від оплати, чи його засвідчена в установленому порядку копія.

Наказом Міністерства юстиції від 18 грудня 2003 року №161/5 “Про розмір та порядок оплати послуг з проставлення апостиля”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.12.2015 за №1197/8518, встановлено плату за надання послуг з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України і призначених для використання на території інших держав:

- для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (на даний час 51 грн.);

- для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на даний час 85 грн.).

Вказана плата справляється до проставлення апостилю, шляхом перерахування до загального фонду державного бюджету.

Від унесення плати звільняються інваліди 1-ої і 2-ої груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі проставляння апостиля на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян.

Проставлення апостиля, відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів. У разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, здійснення перевірки документів та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності строк розгляду цих документів може бути продовжено до 20 робочих днів.